Ana Sayfa / Mobil Dünya / Telefondan Silinen Dosyalar Nasıl Geri Getirilir ?

Telefondan Silinen Dosyalar Nasıl Geri Getirilir ?

Telefonlarda bir çok sebepten ötürü veri kaybı yaşanabilmektedir. Eğer sizde telefonunuzda resim müzik önemli belge türü verilerinizi kaybettiyseniz yazımızı dikkatlice okuyunuz. Bu yazıda yer alan adımların doğru bir şekilde uygulanmasıyla silinen dosyaları hızlı ve basit bir şekilde geri getirmek mümkündür.

Dosyaları kurtarmanın en önemli adımı veri kurtarma alanında profesyonelleşmiş bir yazılım kullanmaktan geçer.. Bu doğrultuda bir seçim yapmak gerekirse, veri kurtarma başarımı yüksek olan 7 Data Recovery isimli programı tercih etmek doğru olacaktır.

Bu program, Android telefonlarda silinen dosyaları kurtarma kapasitesine sahiptir. Oldukça hızlı bir veri kurtarma programı olmakla birlikte silinmiş olan fotoğraf, ses, belge gibi tüm verileri kolay bir şekilde geri getirecektir.

Android telefonda silinen dosyaları geri getirme iki aşamadan oluşmaktadır. İlk aşamada yer alan işlemler yapılmadan ikinci aşamaya geçilmemesi gerekmektedir. Gerekli işlem aşamalarını doğru olarak uygulamanız halinde silinen dosyaları kolaylıkla kurtarabilirsiniz.

Android Telefonda Silinen Dosyaları Geri Getirme Birinci Aşama

1)  Öncelikle 7 Data Recovery programını bilgisayarınıza indirin.

2) Program kurulumunun ardından program hemen açılmamalıdır.

3) Programa giriş yapılmadan hemen önce, telefonun ‘’Ayarlar’’ kısmına girilmeli, ardından ‘’Geliştirici seçenekleri’’ sekmesine tıklayarak, ‘’USB Hata Ayıklama Modu’’ aktif hale getirilmelidir.

4) Hata ayıklama modunun, etkili hale getirildiğine emin olunduktan sonra kurulumu tamamlanmış olan veri kurtarma programı da açılabilir.

Android Telefonda Silinen Dosyaları Geri Getirme İkinci Aşama

Açıldıktan sonra kullanıcılar, uygulamanın oldukça basit ve kolay kullanılabilir olma özelliğini keşfedeceklerdir.

Açılış ekranında birçok kurtarma seçeneği kullanıcının önüne çıkacaktır. Android kullanıcıları bu seçeneklerden ‘’Android Kurtar’’ olanını tercih etmelidir.

Bu basit adımdan sonra, cihazın uygulama tarafından tanınması gerçekleşecektir. Bu ekranda yer alan ‘’Sonraki’’ butonu ile devam edelim. Eğer telefonun tanımlanmasında bir sorun yaşandı ise, usb hata ayıklama modu ayarlardan tekrar kontrol edilmelidir.

Akıllı telefonunuzun sürücüsünün yer aldığı ekran çıkacaktır. Buradan sürücü tercihi yapıp ‘’Sonraki’’ butonuna tıklayın.

Program tarafından yapılan taramanın ardından telefonunuzda bulunan klasörler karşınızda olacaktır. Kurtarmak istediğiniz klasörü seçip ‘’Kaydet’’ butonuna tıklayın.

Son olarak kurtarılmak için seçilen klasörlerin kaydedileceği alan seçilmelidir. Bu seçimden sonra, silinen dosyaları kurtarma işlemi hızlı bir şekilde başlamış olacaktır. Bu işlemin süresi, kurtarılmak istenen dosya ve klasörlerin boyutuna göre değişmektedir.

Yukarıda yer alan işlemleri doğru bir şekilde uygulamanız halinde telefonunuzda silinen dosyalara tekrar erişim sağlayabilirsiniz.

Uyarmakta fayda var eğer kaybettiğiniz verinin üzerinden çok uzun bir zaman geçtiyse veya cihazınızı veri kaybından sonra formatladıysanız veri kurtarma şansınız azalmaktadır.

Sebebi ise bir veri yazılıp silindikten sonra cihaz aynı yere başka veriler yazabilmekte ve eski veri ulaşılamaz hale gelebilmektedir.

Ayrıca Android telefonlarda nasıl dosya gizlenir burdan bakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

İnstagram’da mesaj gitmiyor çözümü

Instagram da mesaj gönderirken veya mesaj alırken aşağıdaki sorunlardan birini yaşıyor olabilirsiniz: * Instagram mesajları …

Yorum

  1. Geliştirici seçenekleri bulamadım. Telefonum j5

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir