Ana Sayfa / Mobil Dünya / Android Telefonlarda Programsız Dosya Gizleme

Android Telefonlarda Programsız Dosya Gizleme

Birçok önemli dosyamız telefonlarımızda bulunuyor, fotoğraf, müzik,video,word dosyası, proje ve benzeri kişisel doküman tarzı dosyalarımız telefonumuzun içinde fakat bu dosyalara erişmek hem kendimiz hemde başkaları için oldukça kolay. Bu dosya ve klasörlerimizi herkesin görmemesi için bunları saklama yoluna gitmeliyiz.

Şimdi sizlere kısaca android telefonlarınızda saklamak istediğiniz dosyaları nasıl saklayacağınızı ve istediğimiz zamanda bu dosyaları tekrardan nasıl görünür hale getireceğinizi kısaca anlatacağım.

Yapmamız gerekenler aşağıda anlatacağım şekilde ve düzende olmalıdır. Aksi takdirde dosyalarımızı gizleme işleminde başarılı olmayıp, dosyalarımızı gizleyememiş oluruz. Bu sebeple işlemlerin yapılış sırasını dikkatle takip etmeliyiz. Uyarılarımızı yaptıktan sonra artık dosyaları gizleme işlemine geçebiliriz.

Öncelikle ilk yapmamız gereken telefonumuzdaki dosyalarım bölümüne girerek eğer saklamak istediğimiz dosya hafıza kartında ise hafıza kartını seçerek, eğer değilse telefon hafızasındaki saklamak istediğimiz dosyayı seçerek yeniden adlandır seçeneğine gelip dosyamızın başına nokta (.)koyuyoruz ve dosyanın başına nokta simgesi geldikten sonra tamam butonuna basıyoruz.

Bu aşamadan sonra başına nokta koyduğumuz dosya dosyalarım bölümünde gözükmeyecektir. Bu adımdan sonra dosyalarınız artık size özel ve kimsenin göremeyeceği şekilde saklanmış olur. Bu noktada amacımıza ulaşmış oluyoruz.

Eğer dosyamızın yeniden görünmesini istersek ve artık dosyamıza erişimi kolaylaştırmak istiyorsak dosyalarım bölümünde ayarlara girip gizli dosyaları göster butonuna basıyoruz ve dosyamızın dosyalarım bölümünde tekrardan görünmesini sağlıyoruz. Bu yaptığımız Samsung akıllı cep telefonların yanı sıra birçok akıllı telefonda uygulanabilmektedir.

Dosya haricinde resim video vs tarzdaki içeriğide tek tek saklayabilirsiniz yapmanız gereken bu içerik içinde aynı isminin başına nokta koymak.

İlginizi Çekebilir

İnstagram’da mesaj gitmiyor çözümü

Instagram da mesaj gönderirken veya mesaj alırken aşağıdaki sorunlardan birini yaşıyor olabilirsiniz: * Instagram mesajları …

3 Yorum

  1. Dosyalarda gizlendi ama galeride görünüyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir