Ana Sayfa / İnternet / İnstagram’da Beni Kim Engellemiş Nasıl Öğrenirim ?

İnstagram’da Beni Kim Engellemiş Nasıl Öğrenirim ?

instagram’da kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan biriside instagramda beni engelleyenleri görebilir miyim ? instagramda engellendiğimi nasıl anlarım ? Hiçbir ek uygulama yüklemeden aşağıda anlattığımız yöntemle engellenip engellenmediğinizi kesinlikle öğrenebilirsiniz.

Instagram uygulamasında sizi kimlerin engellediğini görmek için birçok uygulama ve yazılım mevcut. Bu yazılımların birçoğu hesabınıza erişim yetkileri istediği için veya hesap şifrenizi girmenizi istediğinden, oldukça tehlikeli yazılımlar. Bir uygulamanın instagram üzerinde yapabileceği ve tespit edebileceği bir işlemi sizde kolaylıkla manuel olarak yapabilirsiniz.

Bu tarz işlemler için uygulama kullanmaya gerek yoktur. Bu tarz uygulamalar yüzünden birçok kullanıcı hesaplarını çaldırabiliyor. Üçüncü parti yazılımlar ile paylaştığınız bilgiler, hesabınızın çalınmasına ve başkalarının eline geçmesine neden olabilir.

İnstagramda sizi engelleyen kullanıcıları öğrenmek için, instagram’ın bize sunduğu ufak tiyoları kullanacağız.

İnstagram engellendiğimi nasıl anlarım ?

Eskiden instagram’da engellendiğiniz kullanıcıyı aradığınız zaman kullanıcı, arama sonuçlarında görüntülenemiyordu. Bu durum engellendiğinizi göstermekteydi fakat instagram bu konuda değişikliğe gitti. Bir kullanıcıyı arama sonuçlarında görüyor olsanız bile bu kişi tarafından engellenmiş olabilirsiniz.

Yeni sistemde daha farklı bir açık var. Bu açık sayesinde engellendiğinizi anlayabilirsiniz.

Normalde bir kullanıcıya takip isteği gönderdiğiniz zaman ekranda “istek gönderildi” uyarısı görünür. Karşı taraf bu isteği kabul edene veya rededene kadar ekranda istek gönderildi şeklinde kalır. Engellendiğiniz zaman bu durum daha farklıdır.

Sizi engelleyen kullanıcının ekranında “Takip et” seçeneğine tıkladığınız zaman anlık bir şekilde istek gönderildi uyarısı görünür ve tekrar takip et’e döner. Kısacası bu kullanıcı tarafından engellendiğiniz anlamına gelir.

Engellendiğiniz kullanıcıya takip isteği attığınız zaman, bu kullanıcı sizi engellediği için sistem anında takip isteğini reddeder ve ekran takip et’e döner.
Bu yöntem ile engellendiğinizi kolaylıkla anlayabilirsiniz. Bunun haricinde şuan engellendiğinizi anlamak için bir yöntem bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir

facebook-son-goruldu-kapatma

Facebook’ta Gizlenme,Facebook Aramalarında Çıkmamak.

Google, Yandex, Bing, Yahoo gibi arama motorlarında, facebook profiliniz arama motoruna açıksa isminiz ve soyisminiz …

Yorum

  1. Cok sevmeme ragmen Engel atti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir