Ana Sayfa / İnternet / Askıya Alınan Twitter Hesabı Nasıl Geri Açılır ?

Askıya Alınan Twitter Hesabı Nasıl Geri Açılır ?

Twitter Hesabının Askıya Alınma Sebepleri;

Mevcut twitter hesabının askıya alınmasının birden çok nedeni olabilir. Twitter’da sahte takip ve paylaşım programları kullanmanız, uygunsuz içerik paylaşmanız, bir anda çok fazla kişiyi takip edip bir anda çok fazla beğeni, retweet yapmanız veya şahsa hakaret olarak sayılabilir.

Bu yazdıklarımız sizde bir fikir ayrılığı oluşturmuş olabilir. Takipçi siteleri, hesabın kapanma riski olmadan takipçi kazanmayı vadediyor. Bu takipçi sitelerinin suçu değil ancak sizi bilgilendirmemeleri yanlış ve sizinde bu tarz hilelere başvurmanız kesinlikle etik değil.

Bu takipçi siteleri, başkalarının sizi takip etmesini sağlıyor. Sizi takip edenler kim ? Onlar da sizin gibi bu sistemden takipçi kazananlar. Sistem herkesin butona tıkladığında açık olanların o kişiyi takip etmesini sağlarken başkasını takip etmeden takipçi kazanmak için de  Ücretli VIP üyelik sistemleri oluşturuyorlar.

Arz talep meselesi aslında takipçi kasma sitelerinin tek gelirleri bunlar olduğu için bir şey diyemeyiz ama şimdi asıl konumuza gelecek olursak, bunun askıya alınma ile ne alakası var ?

Yukarıdaki listeye çok fazla kişiyi takip etmeniz de yazmıştım. Bu sistem sizin çok fazla kişiyi hızlı hızlı takip etmenize sebep olabilir. Bu yüzden Twitter, hesabınızı askıya alıyor.

Aynı şekilde “retweet yaptırma” uygulamaları da hesabınıza zarar veriyor.

Askıya Alınmış Twitter Hesabını Geri Açma 

Eğer yukarıdaki sebeplerden bir tanesi dahi sizin hesabınız üzerinde  gerçekleşmişse hesabınız askıya alınabilir. Ancak birden fazla askıya alınma yaşadıysanız o zaman hesabın geri alınması mümkün olmayabilir.
Hesabınıza giriş yaptığınızda eğer karşınıza bir güvenlik kodu girme ekranı çıkıyorsa hemen o kodu girerek hesabınızı geri alabilirsiniz.

Ancak güvenlik kodu girme ekranı gelmiyorsa ve sadece hesabınızın askıya alındığı yazıyorsa durum gerçekten de kötü ama yineden umudu kaybetmemekte fayda var. Twitter’a bu linkten mesaj atacaksınız.

Bunu çözmek için İngilizce’yi çok iyi bilmenize gerek yok. Hiç bilmiyorsanız üzülmeyin, aşağıda hazır metin mevcut.Aşağıdaki yardım mesajını aynen gönderirseniz de hesabınızı açılma ihtimali oldukça yüksek.

Hi, you suspend my account: . I am sorry for breaking rules. I accept my mistake. I won’t break rules anymore. I will be very happy if you give me permission to login my account.

Bu mesajı attıktan sonra twitter ekibinin mesaja karşılık hesabınızı geri açma süresi değişkenlik göstermekte bazen bir hafta sonra hesab geri açılıyorken bazende bir gün sonra açıldığı oluyor.

Unutmayın eğer müstehcen içerik veya şahsa hakarette bulunduysanız hesabınızın hiç bir şekilde geri açılmama ihtimali de var.Bu konuda anlattıklarımızı denediyseniz ve cevap alamadıysanız artık o twitter hesabınızdan umudu kesmenizi ve farklı hesaplarla twitter dünyasında twitlemeye devam etmenizi öneriyoruz.

Ayrıca twitter’dan nasıl video indirileceğini burda bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

İnstagram Profilini Tanınmış Kişi Yapmak

Instagram’da “Tanınmış kişi” ünvanını yapmayı bilmeyen ve yapmak isteyenler için en kolay yoldan nasıl yapılacağını …

36 Yorum

 1. Simge darsiper.

  Lütfen twitter hesabımı nasıl geri alabilceğimle ilgili bi bilgi verebilirmisiniz acaba?.

 2. Ben hesabı yeni açtım henüz bir kez bir tweet attım ve ne küfür ne hakaret hiçbirşey olmamasına rağmen askıya alınmış neden olabilir ve nasıl geri alacağım?

 3. Hesabımı fotografimi değiştirmek istedigimde askıya alında , yalnız hep karşıma kod çıkıyor. Eski telefon numarası kayıtlı olduğu için açamıyorum.yatdimci olur musunuz?

 4. merhaba ya benim twitter hesabım 4 aydır hep askıda tütiyorlar geri almak imkanı yok lütfen bir kolaylık yolu güztersenizde çok sevinirim 4 aydır ne etim ne etmedim açamadım ne yapacağımı şaşırıp kalmışım

 5. Twitter hesabim askiya alinda kod eski telefon hattima geliyor e postayla halledemez miyim

  • Benimde aynı şekilden dolayı alamıyorum, acaba siz aldınız mı aldıysanız nasıl aldınız hesabınızı geri ?

 6. Hesabın 2 gün önce askıya alındı itiraz ettim ve bana gelen mesaja bakın acılmayacakmıs ben tahmin etmiştim zaten çünkü daha önce kapandığında da asla açılmadı ?? Bütün önemli verilerim kişi listelerim o hesapda idi ?? Simdi ne yapicam allah rızası için söyleyin?

 7. Hesabım askıya alindi alamıyorum yardım eder misiniz e posta ve numarada kayıtlı değil ve bunlar olmadan nasıl alabilirim

 8. Hesap özelliklerinizin bazılarını geçici olarak sınırlandırdık diye bir yazı ile karşılaştım..7 gün sonra hesabınızı kilidini açabileceksiniz diye bir yazı var.Acaba hesabım yeniden aktif olduğunda takip ettiklerim şu an 0 iken eskisi gibi düzelir mi ?

 9. Hesap askida nasıl geri alabilirim

 10. Hesabım geri açılmış hiç beklemiyordum en son buradaki yazıya bakmıştım tekrar mail atmıştım açılmış hesabım çok mutluyum 🙂

 11. Benim twitter hesabım askıya alındı açıldığı zaman silinmemiş kayıtlı direkt mesajlarımda tekrar geri gelir mi yoksa silinmiş midir kendiliğinden

 12. Nurhan VELİOĞLU

  Hesabım aylardır askida mavi tikli bir hesaba yazdığım argo tweet yüzünden sanırım ve her basvurumda hesabınız tekrar açılmayacaktir mesajı geliyor bu durumda olup hesabını geri alan bir cok kişi gördüm forum sitelerinde ama onlarla irtibat kuramadım lutfen yardımcı olun

  • olumsuz yanıt geliyor ise yapacak pek bişey yok ama yinede 2 veya 3 ay arayla tekrar açılmasını istediğinizi belirten bir mesaj gönderebilirsiniz. 🙁

 13. Twitter hesabım 6 günlüğüne askıya alındı ne yapabilirim 6gun sonra kendiliğinden açılır mı

 14. Twittir hesabim bilmediğim bir denenden askıya alındı lütfen hesabini geri veririn hesap kapatacak bir paylaşım dahi yapmadım bu konuda bana yardımci olun lütfen 5 senelik hesabim benim yardımcı olun bilmeden birşey yaptıysaö özür dilerim 🙏

  • merhaba nurgül hesabını geri alabilmen için yukarıda anlattığımız şekilde twitter ile iletişime geçmelisin.

 15. Mehmet S mehmet

  Merhaba,

  Twitter hesabım askıya alındı. Farkında olmadan Twitter kurallarını ihlal ettim.

  Bu durumdan dolayı özür dilerim. Twitter hesabım açıldıktan sonra kurallara uyacağım ve bir daha böyle bir hata yapmayacağım.

  Sizden hesabımın tekrar açılmasını rica ediyorum.

 16. ikinci defa askıya alındık ancak DMCA bildirimini (telif hakkı) gönderen kişi şikayetini geri çekeceğini söyledi. şikayetini geri çektikten sonra hesap ne kadar sürede açılır

  • şikayeti geri çektiğini twitteri ilettiği zaman açılır eğer açılmazsa siz tekrar twitter ile iletişime geçin.

 17. Beni arayıp kodu gönderdiler ama ben yanlış girdim diğer aramaları da çalıştığım için açamadım bu sebepten askıya alındı ne yapacağım bılmıyorum

  • tekrar aynı yöntemle geri almaya çalışın olmaz ise yukardaki anlatılan şekilde twitter ekibiyle iletişime geçin.

 18. Lutfen yardımcı olurmusunuz hesabım askıya alındı takrar geri alabilmek için yardımınıza ihtiyacım var Lutfen

 19. gecici olarak askıya alındı twitter hesap geri verin lüüüüften 7 günü hesap acamıyor gecici askıya alındım verin hesapım

 20. Hesabım neden askıya alindi

  • onu sizin bilmeniz lazım kural dışı hesap hareketi olmuş olabilir 🙂 yukarda saydığımız maddelerden herhangi birini yapmış olabilirsiniz.Anlattığımız çözüm yöntemini uygulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir