Ana Sayfa / İnternet / Facebook’ta Gizlenme,Facebook Aramalarında Çıkmamak.

Facebook’ta Gizlenme,Facebook Aramalarında Çıkmamak.

facebook-son-goruldu-kapatma

Google, Yandex, Bing, Yahoo gibi arama motorlarında, facebook profiliniz arama motoruna açıksa isminiz ve soyisminiz arandığı zaman profiliniz başkaları tarafındanda görülecektir.

Eğer Facebook profilinizin arama motorlarında görünmesini istemiyorsanız, arama motorlarının profilinize bağlantı vermesini engelleyebilirsiniz.

Bunun için Facebook gizlilik ayarlarınızı yapılandırmanız yeterlidir.

Facebook ayarlar > gizlilik seçeneklerini takip edin. Alternatif olarak aşağıdaki linki kullanarak ayarlara direk giriş yapabilirsiniz.

Facebook’un dışındaki arama motolarının, profiline bağlantı vermesini istiyor musun ? Seçeneğinin hemen yanında bulunan düzenle seçeneğine tıklayın.

Facebook’un dışındaki arama motorlarının, profiline bağlantı vermesini istiyor musun? Bu ayar açıkken, arama motorları kendi sonuçlarında senin profiline bağlantı verebilir. Bu ayar kapalıyken, arama motorları profiline bağlantı vermeyi bırakır ama bu biraz zaman alabilir. İnsanlar senin adını aratırsa profilin Facebook’ta hala bulunabilir.

Facebook’un dışındaki arama motorlarının, profiline bağlantı vermesine izin ver.

Profilinizi arama motorlarına kapatmak için bu tiki kaldırın ve ayarları kaydedin.

Ayarları uyguladıktan sonra,facebook profiliniz hemen arama motorlarından silinmez bu aşamada sabaırlı olmalısınız. Ortalama olarak iki hafta içinde arama motorlarından facebook profiliniz kaldırılacaktır.

Eğer Facebook haricinde diğer internet sayfalarında profiliniz görüntüleniyorsa, bu sayfaların yöneticileri ile irtibata geçerek içeriği siteden kaldırtmanız gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir

Wifi Bağlı Olduğu Halde İnternet Yok Çözümü

WiFi ağına bağlı görünürsünüz fakat internet erişiminiz yoktur. Wifi bağlı olupta internet yok sorununu çözmek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir