Ana Sayfa / Mobil Dünya / İnstagram’da mesaj gitmiyor çözümü

İnstagram’da mesaj gitmiyor çözümü

Instagram da mesaj gönderirken veya mesaj alırken aşağıdaki sorunlardan birini yaşıyor olabilirsiniz:

instagram-islem-engellendi--

* Instagram mesajları gönderilmiyor
* Yeni Instagram mesajları görünmüyor
* Instagram mesajları kayboluyor
* Instagram konu oluşturmuyor
* Instagram bir mesajın olduğunu söylüyor ama yok
* Instagram mesajı silemiyorum

* Instagram mesaj istekleri kayboluyor
* Kullanıcı Instagram DM bildirimlerini alıyor ancak mesaj yok
* Arkadaşlarımdan mesaj alamıyorum
* Mesajlar açılmıyor ve sonsuza kadar yükleniyor gibi görünüyor
* Instagram DM bildirimi kaybolmuyor
* Kullanıcılar mesajlarına verilen yanıtları göremiyor
* Yeni bir mesaj başlatılamıyor
* Yeni mesajlar için bildirim gelmiyor
yukarıdaki sorunların çözümüne geçmeden önce, Instagram’ın DM sınırlarını ihlal edecek hiçbir şey yapmadığımızdan emin olalım.

Instagram mesaj sınırları:

DM Sayısı sınırları: Günlük 100 direkt mesaj. Yakın zamanda bir günde 100’den fazla kişiye toplu mesaj gönderdiyseniz, o zaman Instagram tarafından mesaj gönderiminiz engellenebilir.

DM Spam: Aynı mesajı asla belirli bir hesaba tekrar tekrar göndermeyin. Sinirlenebilirler ve iletileri spam olarak bildirebilirler

İnternet bağlantısını kontrol edin

Bazen sorunun kaynağı, zayıf veya kopan bir internet olabilir. İnternetin soruna neden olduğundan emin olmak için başka bir ağa bağlanmayı deneyin. DM’nin sorunu çözülmüşse, o zaman sorun budur.

Instagram’ı güncelle

Teknik bir şey yapmadan önce, Google Play Store veya App Store’daki uygulama güncellemelerini kontrol edin. Çoğunlukla, basit bir Instagram güncellemesi yalnızca DM sorunlarını değil, aynı zamanda uygulamanın düşük performansı, yayınların görünmemesi, videonun donması, yorumlama hataları gibi diğer birçok Instagram sorununu da çözecektir.

instagram-video-yukleme-sorunu-1

Eski bir versiyona geri dönün!

Önceki durumun tam tersi, bazen güncellemeler Instagram’da sorunlara neden olabilir. Instagram’ı yakın zamanda güncellediyseniz ve güncellemeden hemen sonra Instagram DM’leri çalışmıyor sorunu yaşandıysa, telefonun uygulamada yapılan yeni değişikliklerle uyumlu olmaması ihtimali yüksektir.

Öncelikle, telefonunuzda zaten yüklü olan Instagram uygulamasının sürüm numarasını kontrol edin ve ardından web’de bir geri sürüm arayın. Uygulamayı kaldırın ve son olarak eski sürümü yükleyin.

Instagram’ı kaldırın ve yeniden yükleyin

Bu, genellikle işe yarayan başka bir düzeltmedir. Bazen, yüklenen uygulama Instagram DM’yi görüntülemek için gereken bazı verileri kaybetmiş olabilir. Kaldırıp yeniden yüklemek, tüm kayıp verileri geri yükleyecek ve her şeyin her zamanki gibi çalışmasını sağlayacaktır.

Cihazınızı kontrol edin veya Instagram’da yeni bir güncelleme durumu

Instagram, Direkt Mesajda Kimin ekran görüntüsü aldığını veya mesajlarınızı kaydettiğini görmenize olanak tanıyan Vanish Modunu tanıtmak için yeni bir güncelleme yayınlıyor .

Mesajları göremiyorsanız veya Instagram DM çalışmıyorsa, Instagram’ın en yeni güncellemesinden kaynaklanıyor olabilir. Bu nedenle, sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için birkaç gün beklemek daha iyidir.

Doğrudan mesaj sorununun cihazdan mı yoksa yazılımla ilgili bir sorundan mı kaynaklandığını görmek için başka bir cihaz veya web tabanlı Instagram (diğer adıyla webstagram) kullanarak Instagram hesabına giriş yapmayı deneyin. DM yeni cihazda veya web tarayıcısında çalıştıysa, telefonda bir sorun var demektir.

Başlamak için, telefonun önbelleğini temizleyin veya hafızayı hafifletin. Bazen dolu bir önbellek veya cihaz belleği yeni mesajların indirilmesine ve görüntülenmesine izin vermez. Belleği ve önbelleği temizlemek işe yaramazsa, telefonun işletim sistemini güncellemek ve / veya fabrika ayarlarına sıfırlamak işe yarayabilir.

Sizin veya cihazınızın neden olmadığı Instagram DM sorunlarını düzeltmek;

Alıcı tarafından engellendiniz

Bir Instagram doğrudan mesajı belirli bir arkadaşa gönderilemezse, o zaman büyük ihtimalle hesabınızı engellemişlerdir. Sizi engelleyip engellemediklerini öğrenmek için sayfalarına gidin ve gönderilerinden hiçbiri görüntülenmeyecektir.

Alıcıyı takip etmiyorsunuz

Instagram gizlilik konuları için, bazı kullanıcılar yalnızca takipçilerden mesaj almayı tercih eder. Ardından önce onları takip edin ve tekrar DM göndermeyi deneyin.

Grup içi mesajlaşmaya izin verilmez

Instagram’daki bazı mesaj dizileri sınırlı izinler içerir ve gruptaki herkes mesaj dizisine DM gönderemez. Konu sahibiyle iletişime geçin ve ondan grup içi mesajlaşma izni isteyin.

Son Seçenek

Ancak, yalnızca doğrudan mesaj sorunu yaşıyorsanız, Instagram desteğiyle iletişime geçme ve yardım istemenin zamanı gelmiş olabilir. Instagram desteğiyle şu şekilde iletişime geçebilirsiniz:
“Instagram > ayarlar > yardım > Sorun bildir“

İlginizi Çekebilir

Kilitlenen Apple Kimliğini Açma

Apple kimliğinizde, şüpheli bir hareket tespit edildiği zaman, hesap güvenliğinizi korumak için Apple hesap kimliğiniz …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir