Ana Sayfa / Genel / Kuş Sürülerinden Ve Kuş Pisliğinden Kurtulmak İçin İpuçları

Kuş Sürülerinden Ve Kuş Pisliğinden Kurtulmak İçin İpuçları

kus-istilasi2

Kimi zaman cam kenarlarında, kimi zaman da, bahçe, balkon ve teraslarda… Her ne kadar sevimli ve küçük olsalar da güvercin, yarasa, martı, karga ve benzeri pek çok kuş türü de evlerimiz, bahçelerimiz için ciddi tehlike oluşturabiliyorlar. Bazen mikrobik sonuçlar bazen de hijyen açısından kuşların istenmeyen noktalarda konumlanmasını önlemek elinizde…

Eve – Bahçeye Dadanan Kuşlardan Kurtulmanın Yolları…

Masum ve zararsız gibi görünen kuşların istilasından siz de şikayetçi iseniz, doğal hayata zarar vermeden kuşları bulunduğunuz ortamdan uzaklaştırabilirsiniz. Hatta böylece bazı kötü niyetli insan ya da hayvanların bu canlılara zarar vermesini de önlersiniz. Kimi apartman dairelerinin balkonlarında gördüğüm son derece doğal bir yol var.

Işık kırılmalarının kuşlar üzerindeki olumsuz etkisinin farkında olan hane sakinleri çözümü kullanılmayan CD’leri balkon kenarlarına asmakta bulmuş. Doğal ve zararsız bir yöntem gibi görünüyor ancak karşı tarafta oturan komşu olmamak kaydı ile. Zira bu ışık kırılmaları tıpkı bir ayna yansıması gibi insanın gözünü alıyor.

Cam kenarına toplanan kuşlardan ise camın dışına koş kondurmaz denilen şeritlerden çekip kurtulabilirsiniz.Daha basit ve masrafsız çözüm ise cam kenarına ufak poşetler bağlamak kuşlar bu poşetler rüzgar ile hareket ettiğinde olası bir tehdit olarak algıladıkları için cam kenarına gelmezler.

kus-istilasi3                          Kuşların Pislikleri araçların boyaları için oldukça zararlı

Güvercin ve kuşları kaçırmadaki en etkili yöntem ultrasonik ve solar kuş kovucular. Hem doğa dostu hem de yaydığı frekanslar ile diğer canlılara zarar vermeden sizi çözüme ulaştırıyor. Hem kapalı alanlarda hem açık alanlarda kullanılan çeşitleri ve bu çeşitlerin de farklı kuş türleri için olanları var. Eğer kuş popülasyonu yüksek olan bir semtte yaşıyorsanız sizin için en etkili kuş kovucu ultrasonik ve solar sistemler.

Bu tip hayvan kovucular ile ev tipi uygulamada çok güçlü sonuç alınabileceğinden bu ürünleri münferit değil de toplu sorunlarda tercih etmek ideal olacaktır bu çözümler yurt dışında özellikle kuşların istila ettiği yerlerde oldukça fazla kullanılmaktadır. Yani eğer istila altında bir apartmanınız var ise bu noktada kararın apartman sakinlerince alınması sizi bireysel olarak büyük bir maliyetin altına girmekten kurtaracaktır.

İlginizi Çekebilir

Twitter’da Hassas İçerik Nasıl Kaldırılır ?

Twitter’da hassas bir içerik paylaşıldığı zaman bu içerik otomatik olarak gizlenerek “Bu medya hassas materyal …

Yorum

  1. bizim site yönetimi binanın çatısına kuş kovar bi cihaz taktırdı tüm kuşları engelleyemese de serçe ve ufak tefek kuşlar artık bina çevresine yaklaşmıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir