Ana Sayfa / Genel / Twitter’da Hassas İçerik Nasıl Kaldırılır ?

Twitter’da Hassas İçerik Nasıl Kaldırılır ?

Twitter’da hassas bir içerik paylaşıldığı zaman bu içerik otomatik olarak gizlenerek “Bu medya hassas materyal içeriyor olabilir” uyarısı gösterilir. Güvenlik uyarılarını ayarlayarak hassas içerik görüntülenmesini açabilir veya kapatabilirsiniz.

Hassas içerikleri, görsel şiddet ve yetişkinlere uygun içerik, Vefat etmiş kişileri gösteren medya, Kişinin rızası olmadan paylaşılan görsel veya videolar gibi içerikler olarak sınıflandırabiliriz.

Bu tarz içerikleri twitter’a şikayet ederek, içeriğin kaldırılmasını veya hassas içerik olarak işaretlenmesini sağlayabilirsiniz.

Hassas içerik uyarısı; İçeriği görüntülemek için “Görüntüle” butonuna basmanız gerekmektedir.

Hassas İçerik Nasıl Kaldırılır ?

Twitter hesabınıza giriş yaparak “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.

Ayarlar’da “Gizlilik ve Güvenlik” seçeneğine tıklayın.
Seçenekleri aşağı kaydırarak Güvenlik sekmesine gelin.

Hassas içeriği gizle: Aramalarda hassas içerik olan paylaşımları görmek istemiyorsanız bu seçeneği işaretleyin. Hassas içerikleri görmek istiyorsanız işareti kaldırabilirsiniz.

Hassas içeriğe sahip medyaları görüntüle: Eğer bu tarz içerikleri görmek istemiyorsanız bu tiki kaldırın. Bu ayarı uyguladıktan sonra içerikle ile karşılaşmayacaksınız.

Twitter hassas içerik ayarlarınızı yukarıdaki yönergeleri takip ederek ayarlayabilirsiniz. Özellikle ebeveyn denetiminde olan hesaplara bu ayarların kesinlikle uygulanması gerekmektedir.

Sürekli hassas içerik paylaşımında bulunan twitter hesapları kullanım koşullarını ihlal ettiği gerekçesiyle kapatılabilir.Hassas içerik paylaşımında bulunurken dikkatli olmanızda fayda var.

Ayrıca askıya alınan twitter hesabını nasıl geri açabileceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

mobil-veri-kullanma

Telefonumun İnternet Paketi Neden Çabuk Bitiyor ?

Mobil hatlarda (Türkcell , Vodafone ve Türk Telekom) internet paketiniz çabuk bitiyor ise çözüm yollarını …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir