Ana Sayfa / Nasıl Yapılır ? / Kablosuz Yazıcı Bilgisayara Nasıl Bağlanır ?

Kablosuz Yazıcı Bilgisayara Nasıl Bağlanır ?

Yazıcılarda teknolojinin gelişimiyle birlikte kablosuz özelliklere kavuşmuş durumdalar evlerde ve orta ölçekli ofisler için tasarlanan bir çok yazıcıda Wifi yani kablosuz bağlantı özellikleri mevcut.

Ancak kullanıcıların en büyük sıkıntılarından biriside kablosuz yazıcıyı ağa bağlamak ve bilgisayarda kullanmak.Kullanıcıların pek çoğu yazıcıyı kablosuz ağa bağlamayı başarabiliyor fakat yazıcıyı bilgisayarda göremiyorlar.

Adım Adım Kablosuz Yazıcıyı Bilgisayara Bağlamak

1.Adım: Yazıcınız kablosuz özellikli (Wifi) bir yazıcı ise  ilk olarak yazıcınızı internet ağına bağlamalısınız. Piyasada bir çok marka model yazıcı mevcut ve her yazıcının ağ bağlantı özellikleri farklılıklar gösterebiliyor.

Yazıcınızı internet ağına bağlamak için yazıcınızla birlikte gelen kullanım klavuzundaki adımları takip ederek internet ağına bağlayın.Kablosuz yazıcınızı kullanım klavuzundaki adımları takip ederek başarılı bir şekilde internet ağınıza bağladıysanız artık yazıcıyı bilgisayarınıza tanıtma aşamasına geçebilirisiniz bu aşama kullanıcıların en çok takıldığı yazıcının bilgisayarda görünmemesiyle  ve bir türlü yazıcıyı kullanamamakla sonuçlanan kısım.

2.Adım: Bilgisayarınız windows 7, 8 veya 10 ise başlata basarak en sağdaki bilgisayarı kapat butonunun üst kısmında bulunan ayarlar ikonuna tıklayın daha sonra karşınıza gelen ayar menüsünden cihazlar bölümüne girin en üste göreceğiniz yazıcı ve tarayıcı ekle butonuna tıklayarak internet ağına bağlamış olduğunuz kablosuz yazıcınızı bilgisayarın tarayıp bulmasını bekleyin eğer yazıcınız aramada çıkdıysa üzerine tıklayarak bilgisayarı yazıcıya bağlayın.Yazıcıya bağlanma işlemi tamamlandığında yazıcınız adının altında hazır yazısı çıkacak o yazı çıktıktan sonra artık yazıcınızı rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Eğer yazıcı ve ağ arasında herhangi bir kopma veya bağlantı sorunu oluşur ise yazıcı ve modemi kapatıp açın ve bilgisayarınızda yukarda anlatılan şekilde tekrar aratarak yazıcıyı bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz.

Eğer arama esnasında bilgisayar yazıcınızı bulamadı ise masaüstündeki ağ ayarları ikonuna sağ tıklayarak özellikler menüsü altında ”gelişmiş paylaşım ayarlarını değiştirin” kısmında bulunan ”tüm ağlar” daki parola korumalı paylaşımı kapalı konuma getirin.

Bu ayarlardan sonra yazıcınızı sorunsuz bir şekilde kullanıyor olmalısınız eğer hala bağlayamadıysanız anlattığımız adımları kontrol ederek tekrar bağlamayı deneyin.

İlginizi Çekebilir

instagram-engellenme-1

İnstagram’da Beni Kim Engellemiş Nasıl Öğrenirim ?

instagram’da kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan biriside instagramda beni engelleyenleri görebilir miyim ? instagramda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir