Ana Sayfa / Nasıl Yapılır ? / İCloud Nedir ? İCloud Nasıl Kullanılır ?

İCloud Nedir ? İCloud Nasıl Kullanılır ?

icloud1

iCloud en basit anlamda bulut depolama servisi olmasıdır. Yani bilgileri internet üzerinde depolamaya ve kullanıcılara yüksek kapasiteli depolama alanı sunma imkânına sahip olmasını sağlar. Pek çok kullanıcının tam olarak bilmediği ve kullanamadığı iCloud, özellikle cihaz yenileme ve güncelleme yaparken işlerinizi baya kolaylaştırır.

iCloud’un birçok işlevi mevcut ama temel olarak en önemlileri güvenlik ve saklama alanı yeterliliğidir. iCloud bir dönem güvenlik açıkları ile anılsada genel olarak gizli kalması kullanıcının yapacağı ayarlamalara bağlı bir durum olarak karşımıza çıkıyor.

iCloud, kullanıcılara fotoğraf, video, ses dosyası, doküman, rehber ve notlarını kendi bulut hesapları üzerinde saklama imkanı vererek olacak bir cihaz kaybedilmesi durumunda bilgilere yeniden ulaşım imkanı sağlıyor.

Peki, iCloud Nasıl Kullanılır?

iCloud’u hem mobil cihazlardan hem de bilgisayarlardan rahatlıkla kullanabiliriz. Bunu Apple web sitesinden indireceğimiz iCloud programı veya iCloud internet sitesi üzerinden rahatlıkla gerçekleştirebiliriz.

Apple kimliği ve şifreniz ile iCloud hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Bu işlemi güvendiğiniz bilgisayar veya telefonlar üzerinden yapmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca işiniz bittiğinde ise muhakkak telefonunuzda iCloud hesabınızdan çıkış yapın.

iCloud hesabına yedekleme yapmak çok basit bir işlemdir. Öncelikle telefonunuzda veya diğer apple cihazlarınızda uygulamaya giriş yapın. Sonrasında uygulamada bulunan yerlerden yedeklemek istediğiniz verileri işaretleyin. Bu sayede yedekleme işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz. Ayrıca belli zamanlarda senkronize olmasını isteyerek sürekli güncellemiş olursunuz.

Biz özellikle kişisel dosyalarınızı muhakkak iCloud hesabı üzerinde depolamanızı istiyoruz. Bu sayede her an verilere ulaşabilir ve güvenle verilerinizi saklayabilirsiniz.

iCloud kullanımında en önemli söylenecek şey şifrenizi ve kullanıcı adınızı asla paylaşmamak. Çünkü bu kullanıcı adı ve şifre cihazınızda bulunan her şeyin başkalarının eline geçmesine neden olabilir. Ayrıca telefonunuzun takip edilmesini bile sağlayabilir. Bu yüzden kullanıcı adı ve şifrenizi gizli tutmalısınız.

İlginizi Çekebilir

instagram-engellenme-1

İnstagram’da Beni Kim Engellemiş Nasıl Öğrenirim ?

instagram’da kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan biriside instagramda beni engelleyenleri görebilir miyim ? instagramda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir