Ana Sayfa / Mobil Dünya / Whatsapp’ta Çevrimiçi Durumunu Nasıl Gizlerim ?

Whatsapp’ta Çevrimiçi Durumunu Nasıl Gizlerim ?

Whatsapp çevrimiçi, whatsapp’taki kişileri o anda açık olup olmadığınını gösteren bir özelliktir. Whatsapp’ta konuşma sırasında karşınızdaki kişinin uygulamayı kullandığını ve en son ne zaman açık olduğunu da son görülme zamanından anlayabilirsiniz. Son görülme özelliğini, gizlilik ayarlarınızdan kapatabilirsiniz fakat çevrimiçi özelliğini kapatma gibi bir seçenek mevcut değildir.

İnternette çevrimiçi görünmenin kapatılacağına dair birçok uygulama ve yazılım sunuluyor. Whatsapp plus vb. ekstra uygulamaların bunu yapabileceği birçok sitede anlatılıyor fakat bu da tamamen aldatmadır. Android veya Apple store gibi uygulama marketinde bu konuda yayınlanan hiçbir uygulama çalışmamaktadır.

Whatsapp Çevrimiçi gizlenmenin tek bir yolu vardır.!!

Whatsapp’ta çevrimiçi nasıl gizlenir ?

Whatsapp’ta bir arkadaşınızdan mesaj aldınız fakat mesajı okurken çevrimiçi olduğunuzun görünmesini istemiyorsunuz. Bu durumda yapmanız gereken en kolay yöntem internet bağlantınızı kapatmak olacaktır.

Whatsapp gelen mesaj uyarısı  bildirim ekranına düştükten sonra Wi-fi ve Mobil veri bağlantılarını kapatarak Whatsapp’ı açın. Mesajı okuduktan sonra Whatsapp’ı kapatıp internetinizi tekrar açabilirsiniz. Bu sırada dilerseniz mesaja cevap da verebilirsiniz. Mesajınız, internetinizi açtıktan sonra karşınızdaki kullanıcıya teslim edilecektir.

Karşınızdaki kullanıcının mesajı okuduğunuzu anlamasını istemiyorsanız, WhatsApp > Menü Tuşu > Ayarlar > Hesap> Gizlilik adımlarını takip ederek Okundu bilgisi ve son görülme zamanını kapalı duruma getirebilirsiniz.

Bu sayede kullanıcı, hem çevrimiçi olduğunuzu hemde mesajı okuduğunuzu anlamayacaktır. Whatsapp çevrimiçi yazısını gizlemenin şuanda çalışan en kolay ve kullanışlı yolu budur.

Eğer sizin keşfettiğiniz başka bir yöntem var ise  yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

İnstagram’da mesaj gitmiyor çözümü

Instagram da mesaj gönderirken veya mesaj alırken aşağıdaki sorunlardan birini yaşıyor olabilirsiniz: * Instagram mesajları …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir