Ana Sayfa / Mobil Dünya / Telefon Numaramı Nasıl Gizlerim ?

Telefon Numaramı Nasıl Gizlerim ?

Telefon numaranızı gizleyerek arama yapmak için, aradığınız kişinin hattının gizli numaralardan aranmaya açık olması gereklidir.Gizli numaralardan aranmaya kapalı hatlarda ”bu numara gizli görüşmeye kapalıdır uyarısını duyarsınız”.

Numara gizleme işlemini, hem telefon ayarlarınızı değiştirerek, hemde mobil hattınızın özelliğini kullanarak yapabilirsiniz.Öncelikle telefon ayarları ile yapılan gizleme yöntemini anlatalım.

Not: Anlattığımız ayarları yaptığınızda numaranız her yöne gizli arama yapacaktır işiniz bittiğinde numara gizleme özelliğini geri kapatmayı unutmayın.

Android Telefonlarda Numara Gizleme Nasıl Yapılır ?

Ayarlar / Ağlar / Çağrı ayarları / Daha fazla seçeneğine giriş yaparak Ek ayarlar / Numara gönderimi seçeneğini kullanarak özel numara araması yapabilirsiniz.

iPhone Telefonlarda Numara Gizleme Nasıl Yapılır ?

Ayarlar / Telefon seçeneğine girerek, aramayla ilgili tüm ayarlarınızı bu menüden yapabilirsiniz. Numara gizleme işlemi için Numaramı göster seçeneğine giriş yapın.
“Numaramı göster” seçeneğini sağa kayırıp, açık duruma getirirseniz, numaranız karşı tarafa görünecektir.

Gizli arama yapmak için seçeneği sola kaydırarak kilidi kapalı duruma getirin. Bu durumda yaptığınız aramalarda numaranız gizli olarak görünecektir.

Özel arama ayarlarınızı kapatmak ve bu aramaları engellemek için;

Ayarlar / Ağlar / Çağrı ayarları / Aramayı engelleyin ve Mesaj ile reddedin seçeneğini aktif hale getirin.

 

Mobil hatların sunduğu gizleme özelliğini kullanmak için;

Tüm oparetörler de geçerli olan  #31#  koduyla da sadece o esnada yaptığınız arama için numaranızı gizleyebilirsiniz. herhangi bir n​umara’yı tuşlamadan önce #31# sonrasında 10 haneli telefon numarasını tuşlayarak kendi numaranızı gizleyebilirsiniz. Örnek: #31#0532** . Unutmayın her aramada #31# kodunu numaranın başına eklemelisiniz.

İlginizi Çekebilir

İnstagram’da mesaj gitmiyor çözümü

Instagram da mesaj gönderirken veya mesaj alırken aşağıdaki sorunlardan birini yaşıyor olabilirsiniz: * Instagram mesajları …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir