Ana Sayfa / Mobil Dünya / Whatsapp Hesabı Devre Dışı Bırakıldı Nasıl Düzeltilir ?

Whatsapp Hesabı Devre Dışı Bırakıldı Nasıl Düzeltilir ?

Whatsapp hesabınıza ulaşmaya açlışırken karşınıza “05xx… numaralı telefonunuzun artık hizmetimizi kullanım izni yoktur” şeklinde hatayla karşılaşıyorsanız hesabınız devre dışı bırakılmış anlamına gelmektedir. Whatsapp hesabınız devre dışı bırakılmasının başlıca birkaç sebebi vardır.

Whatsapp Hesabı Devre Dışı Bırakılma Sebepleri;

 • Reklam amaçlı mesajlar göndermek.
 • Spam mesajlar göndermek.
 • Müstehcen , tehdit, taciz edici, ırkçı vb. resim , durum mesajları vea mesajlar göndermek.
 • Whatsapp kullanım kurallarını ihlal etmek.
 • Diğer kullanıcıları rahatsız edecek işlemler.
 • Genel olarak Whatsapp hesap kapatılma nedenleri bunlardır.

Bu tarz durumlarda Whatsapp tarafından hesabınız kapatılacaktır ve yukarda gördüğünüz hata ile karşılaşırsınız. Whatsapp veri tabanında cep telefonu numaranız tamamen engellenecektir. Başka telefonlarda dahi aynı numarayla uygulamayı kullanamazsınız.

Whatsapp Devre Dışı Bırakılan Hesabı Geri Açtırma

Hatayı gidermek için yapmanız gereken tek çözüm yetkililerle iletişime geçmektir.Eğer yukarda yazılan sebeplerden hiç biri ile alakanız yok ise düzgün bir şekilde hesabınızın açılmasını talep edebilirsiniz.

support@whatsapp.com adresine cep telefonu numaranızı hesabınızın ne zaman kapandığını ve yukarda belirttiğimiz sebeplerin hiç birini yapmadığınızı anlatan bir email atın. 72 saat içerisinde size geri dönüş sağlanacaktır. Eğer haklı olduğunuz yapılan incelemeden sonra görülür ise hesabınız tekrar kullanıma açılacaktır.

Ayrıca Sim kart olmadan whatsapp nasıl kullanılır burdan öğrenebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

İnstagram’da mesaj gitmiyor çözümü

Instagram da mesaj gönderirken veya mesaj alırken aşağıdaki sorunlardan birini yaşıyor olabilirsiniz: * Instagram mesajları …

13 Yorum

 1. Vassap devre disina girdi nasil duzetilir

 2. Ben supporta mail attım hesabımın devre dışı bırakıldığını yazdılar bu hiç geçmeyecek mi çok sayıda şikayet aldık dediler ama imkansız böyle bir şey devre dışı olunca ne oluyor hiç kullanamıyor muyum?

  • banada çok sayıda şikayet aldık dediler. yalan. demekki herkese aynı terane. benim 532 numaramda girmeye çalıştığımda, geçerli bir türkiye numarası değildir hatası veriyor.

 3. Whatsapp kaldır dediğimde devre dışı bırakılı yor nasıl düzeltirim

 4. Mesajlaşırken Durduk yere hesabımı haksız yere Şikayet edilerek WhatsApp Hesabım yasaklandı gereginin yapılmasını arz ve talep ederim.iyi günler dilerim

 5. Benim hattım kapandı ve wp hesabimda formatlnimca kapandı şu an hattım kapalı olmasına rağmen whatsapp profilim görünüyo profili silmek için ne yapabilirim

  • WhatsApp’ı açın.
   Ayarları > Hesap > Hesabımı Sil’e gidin.
   Telefon numaranızı uluslararası koduyla birlikte yazın ve Hesabımı Sil’e dokunun.

 6. ben vassabımı ana ekrandan kaldırdım ve tekrar yükleyemedim konuşmalarımı tekrar hesabıma veya telefonuma gönderin eski telefon nomu 05399585*** kullanmıyorum yeni numarama yönnendirebilirmisiniz yeni numaram 05347913*** teşekür ederim

  • whatsapp ana ekrandan kaldırarak silmemiş olabilirsiniz uygulamalar bölümünden kontrol edin muhtemelen whatsapp sorunsuz çalışacaktır.

 7. +90 507 892**** nolu hattima whatsapp yasagi gelmis.
  Rica edersem kimseye bilincli bir kotu niyet te bulunmadim.etik disi bir paylasimim olmadi.luyfen yasagi kaldirirmisiniz.tsk.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir