Ana Sayfa / Mobil Dünya / Silinen Telefon Rehberi Nasıl Geri Getirilir ?

Silinen Telefon Rehberi Nasıl Geri Getirilir ?

Telefonumuzdaki numaraların yanlışlıkla silinmesi bir çoğumuzun başına gelmiştir. Telefon rehberinin silinmesinin başlıca nedenleri;

Numaraların sim kart yerine telefonun hafızasına kayıt edilmesidir. Telefona format atılması gerektiğinde rehber yedeklenmeden format atılırsa rehber silinebilir.Telefon arızalandığında rehberiniz silinebilir.

Herhangi bir sebepten dolayı sim kartı değiştirmek gerektiğinde numaralar yedeklenmediği takdirde rehber yine silinebilir. Peki silinen numaralar nasıl geri getirilir sizlere anlatmaya çalışalım.

Öncelikle numaralarınızı geri getirebilmeniz için telefonunuzun google hesabınız ile senkronize olarak güncelleme yapıyor olması gerekir. Hani telefonu ilk aldığınızda ilk açılış ekranında size yöneltilen sorular varya işte orda size cihazınıza google hesabı tanımlamanız istenir tabi bizler normal olarak geç seçeneği ile daha sonra ayarlamak üzere atlarız ve unuturuz.

Eğer cihazınız google hesabınızla senkronize çalışıyor ve telefona kaydettiğiniz numaralarınızı hesabınıza yedekliyor ise numaralarınız silinse dahi komple geri getirmeniz mümkün.

Android cep telefonlarında bulunan google hesabı senkronize özelliği sayesinde silinen numaralar 30 gün içerisinde geri getirilebilmektedir.Peki numaraları nasıl geri getiricez ?

Cihazınızdan Google Gmail hesabınıza giriş yapıyorsunuz. Gmail hesabına giriş yaptıktan sonra Gmail logosuna tıklayarak açılan menüden ‘’Kişiler’’seçeneği seçiniz, açılacak olan yeni sayfada Gmail’e otomatik olarak yedeklenmiş tüm kişilerin isimleri ve telefon numaralarının olduğu liste bulunmaktadır.

Google kişiler sayfasının solunda bulunan ‘’Değişiklikleri geri al’’ seçeneğine tıklayarak Google hesabınıza yedeklenmiş olan numaralar geri yüklenebilmektedir.

Burada yedeklenen numaraların geri yüklenmesinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus tarih aralığıdır. Yükleme yapılacak tarihin seçilmesi gerekmektedir (10 dakika önce, dün, bir hafta önce gibi).

Android telefonlarda bulunan Google hesabı ile telefonlarda bulunan bazı bilgiler yedeklenmektedir.

Yedeklenen numaraların geri yüklenmesi de oldukça kolaydır. Piyasada telefon rehberini kurtarmak için ücretli veya ücretsiz birçok program bulunmaktadır. Bu programlardan telefona uygun olan seçilip, yüklenip numaralar tekrar geri getirilebilir.

İOS işletim sistemli iphone modellerinde eğer cihazınız gmail hesabıyla senkronize değil ise bir diğer seçeneğinizde icloud hesabıdır.Cihazınız bilgisayarınızdaki İcloud hesabınız ile senkronize ise icloud üzerinden rehberinizdeki kişileri tekrar geri yükleyebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

İnstagram’da mesaj gitmiyor çözümü

Instagram da mesaj gönderirken veya mesaj alırken aşağıdaki sorunlardan birini yaşıyor olabilirsiniz: * Instagram mesajları …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir