Ana Sayfa / Mobil Dünya / Whatsapp Durumu Nasıl Gizlenir ?

Whatsapp Durumu Nasıl Gizlenir ?

Whatsapp’da durum paylaşımlarınızı sadece sizin istediğiniz kişilerin görebilmesi için gizlilik ayarlarınızı yapılandırabilirsiniz. Whatsapp’da durum gizlilik ayarlarını değiştirerek, durum paylaşımlarınızı gizleyebilir veya herkese açık hale getirebilirsiniz.

Özel bir ayar yapmadığınız taktirde,numarınızı rehbere kayıt eden herkes durum paylaşımlarınızı görebilir. Eğer sizi yeterince tanımayan kişilerin görmemesi gereken özel paylaşımlar yapıyorsanız, bu ayarı kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

Whatsapp gizlilik ayarları ile bunu yapmak mümkün. Durum paylaşımlarınızı belirli kişilerin görmesini ayarlayabilirsiniz veya belirli kişilerin görmemesini de sağlayabilirsiniz.

Whatsapp durum gizleme

Whatsapp Ayarlar / Gizlilik seçeneklerine giriş yapıyoruz.

Gizlilik ayarlarında durum seçeneğine dokunuyoruz.

 

Durum gizlilik ayarlarınızı 3 kategoride filtreleyebilirsiniz.

  • Kişilerim
  • Şunlar hariç kişilerimle paylaş
  • Sadece şu kişilerle paylaş

Size uygun seçeneği işaretledikten sonra paylaşmak istediğiniz veya paylaşmak istemediğiniz kişileri seçerek işlemleri tamamlayabilirsiniz.

 

Kişisel bilgilerinizin güvenliği için sosyal medya hesapları, uygulamalar ve Whatsapp gizlilik ayarınızı düzenli olarak kontrol etmenizi öneriyoruz. Whatsapp’ta son görülmenizi paylaşmazsanız, başkalarının da son görülmesini göremezsiniz.

Çevrimiçi veya yazıyor’u gizlenmenin hiçbir yolu yoktur. Okundu bilgisini kapatırsanız, başkalarının okundu bilgisini de göremezsiniz. Grup sohbetleri için okundu bilgisi her zaman gönderilir. Eğer bir kişi okundu bilgisini kapatırsa, siz onun sizin durumunuzu görüp görmediğini göremezsiniz. Bunların haricindeki ayarları gizlilik seçeneğinden kontrol edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

İnstagram’da mesaj gitmiyor çözümü

Instagram da mesaj gönderirken veya mesaj alırken aşağıdaki sorunlardan birini yaşıyor olabilirsiniz: * Instagram mesajları …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir