Ana Sayfa / Mobil Dünya / Telefonum Yavaş Şarj Oluyor Çözümü

Telefonum Yavaş Şarj Oluyor Çözümü

Telefonunuz yavaş şarj olmasının birçok nedeni olabilir. Telefonlar, teknolojik gelişmeler ışığında şarj süreleri oldukça kısaldı. Eğer şarj süresi çok uzuyorsa ve bataryanız normalden daha kısa gidiyorsa, bir yerlerde bir sorun olabilir.

Şarj kablonuzu kontrol edin

Şarj kablonuz zaman içinde oluşan kırılıma veya kablonuzdaki yırtılmalar nedeniyle sorun yaratabilir. Özellikle orjinal olmayan şarj kabloları ile bu tarz sorunlar çok sık yaşanabilir.

Eğer telefonunuz yavaş şarj oluyorsa, öncelikle şarj kablonuzu değiştirmeyi deneyin. Şarj kablonuzu mutlaka orjinal tercih edin.Orjinal olmayan kablolar cihazınızı bozabilir daha kötüsü yangın bile çıkarabilir.

Orjinal Şarj adaptörü kullanın

Piyasadan muadil bir şarj adaptörü satın aldıysanız, ilerleyen zamanlarda şarj konusunda ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz. Şarj kabloları, yavaş şarj etmenin yanında bataryanızın ömrünü de azaltmaktadır. Bu sebeple orjinal şarj adaptörü kullanmanızı öneriyoruz.

Telefonunuzun şarj soketini kontrol edin

Sürekli çıkar – tak yaptığımız için şarj soketlerinde zaman içinde aşınma veya kırılmalar olabilir. Cihaz içinde gözle görünmeyen bu tarz hasarlar, cihazınızı yavaş şarj etmenize neden olabilir. Şarj soketini kontrol ettirmek için cihazın teknik servisinden destek almanız gerekmektedir.

Batarya arızaları

Normal şartlarda bataryaların belirli bir şarj ömrü vardır bu ömrü dolduran bataryaların belirli aralıklarla değiştirilmesi gerekmektedir. Bir veya iki yıl sürekli kullanılan bataryalar, cihazınızın yavaş şarj olmasına veya hiç şarj olmamasına neden olabilir. Bu tarz durumlarda bataryanızı değiştirmenizi öneriyoruz.

Arka planda çalışan uygulamalar

Arka planda çalışan uygulamalar çok fazla enerji tüketiyorsa, şarj süresi uzayabilir. Cihazınızı şarja takmadan önce çalışan tüm uygulamaları durdurun.Gereksiz uygulamarı kaldırın veya çok nadir kullanıyorsanız arka planda çalışmaması için uygulama yöneticisinden kapatın.

İlginizi Çekebilir

İnstagram’da mesaj gitmiyor çözümü

Instagram da mesaj gönderirken veya mesaj alırken aşağıdaki sorunlardan birini yaşıyor olabilirsiniz: * Instagram mesajları …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir