Ana Sayfa / Mobil Dünya / Telefonun İnternetini Bilgisayara Nasıl Bağlarım?

Telefonun İnternetini Bilgisayara Nasıl Bağlarım?

Android ve İOS işletim sistemine sahip cihazlarda telefonun internetini bilgisayara nasıl bağlayacağımızı hep birlikte öğrenelim.

Android Cihazlarda Telefonun İnternetini Bilgisayardan Kullanma

Telefonun internetini bilgisayara bağlamak için kablolu ve kablosuz olmak üzere iki yöntem bulunuyor.

Telefonunuzu kablosuz bir şekilde bilgisayarınıza bağlamak daha pratik olsa da kabloyla bağlanmanın da daha stabil ve hızlı bir internet bağlantısına sahip olmak ve en önemlisi cihazınızın pil gücünün tükenmemesi gibi avantajları var.

Kablo aracılığıyla telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamak istiyorsanız ilk önce telefonunuzu şarj ettiğiniz USB kablosunu adaptörden çıkarın ve kablonun bir ucunu telefonunuzun şarj soketine diğer uçunuysa bilgisayarınızın USB girişine takın. Daha sonra mobil bağlantınızı aktif hale getirerek;

Telefonunuzun menüsünde yer alan “Ayarlar” seçeneğine dokunun.

Daha sonra ayarlar menüsünde yer alan “Diğer” seçeneğine girin.

Bu adımda diğer menüsündeki “Tethering ve Taşınabilir Hotspot” seçeneğini seçin.

Son olarak “Tethering ve Taşınabilir Hotspot” menüsünde bulunan “USB Tethering” seçeneğine dokunarak, seçeneği aktif hale getirin. Böylece telefonun internetini bilgisayara bağlamış oldunuz.

Eğer kablosuz bir şekilde telefonu bilgisayara bağlamak istiyorsanız;

İlk olarak en son resimdeki “Tethering ve Taşınabilir Hotspot” menüsünden “Taşınabilir Kablosuz Hotspot” seçeneğini aktif edin.

Daha sonra bilgisayarınızdan Wi-Fi bağlantılarını aratın.

Telefonunuz tıpkı diğer kablosuz bağlantıların görüntülendiği yerde AndroidAP (Eğer telefona özel bir isim verdiyseniz, bağlantı verdiğiniz isimle görüntülenecektir) olarak görüntülenecektir ve bu bağlantıya tıkladığınızda size şifre soracaktır.

Telefonunuzun otomatik olarak belirlediği bu şifreyi yine son resimdeki “Tethering ve Taşınabilir Hotspot” menüsünde yer alan “Kablosuz Hotspot Kurulumu Yap” seçeneğine girerek öğrenebilirsiniz.

Böylece gerekli şifreyi girerek kablosuz bir şekilde telefonun internetini bilgisayara bağlayabilirsiniz.

iPhone Ve İOS Cihazların İnternetini Bilgisayardan Kullanma

iPhone’da interneti bilgisayardan kullanmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Telefonun menüsünde yer alan “Ayarlar” seçeneğine dokunun.

Ayarlar menüsündeki “Kişisel Erişim Noktası” seçeneğine girin.

Ekranın üst kısmında yer alan “Kişisel Erişim Noktası” seçeneğine dokunarak, seçeneği aktif hale getirin (Seçeneğin hemen altında Wi-Fi parolası da görüntülenecektir).

Artık bağlantınız aynı Android’deki gibi bilgisayarınızın diğer Wi-Fi bağlantılarını görüntülendiği yerde xxxx (telefonunuzun adı, telefonunuza kendi isminizi girdiyseniz sizin adınız)’in iPhone’u olarak görüntülenecektir.

Bu bağlantıya tıklayarak parolanızı girebilir ve iPhone’un internetini bilgisayara bağlayabilirsiniz.

Kablolu bağlantı yapmak isteyenler ise yine aynı şekilde “Kişisel Erişim Noktası” seçeneğini aktif ederek, iPhone’u USB kablosu ile bilgisayara bağlamaları yeterli olacaktır.

Son olarak normalde telefonda yaptığınız işlemleri bilgisayarda yaptığınızda dosya boyutlarının farklılığından dolayı kotanızın telefondakinden daha hızlı tükenmesine sebep olacağını unutmayın.

Telefonunuzun internetini bilgisayarda kullandığınız süre boyunca aralıklarla internet kotanızı kontrol etmeyi unutmayın.

İlginizi Çekebilir

İnstagram’da mesaj gitmiyor çözümü

Instagram da mesaj gönderirken veya mesaj alırken aşağıdaki sorunlardan birini yaşıyor olabilirsiniz: * Instagram mesajları …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir