Ana Sayfa / Mobil Dünya / İphone’daki Rehberi Sim Kart Ve Başka Telefona Aktarma

İphone’daki Rehberi Sim Kart Ve Başka Telefona Aktarma

iPhone kullanıcılarını en çok uğraştıran konuların başında gelen iPhone Telefon Rehberini Sim Karta Nasıl Aktarırım sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Aşağıda telefon rehberinizdeki kişileri iPhone’a aktarmak ve iPhone’daki kişileri başka bir telefona aktarma işlemi ile ilgili bilgilere yer verdik.

Ülkemizde iPhone kullanıcıları ne kadar çok fazla olsa da bir çoğu iTunes üzerinden herhangi bir işlem yapmamaktadır. Bu gibi durumlarda önerilen uygulamalar halk arasında daha yaygın hale gelmiş ve iTunes üzerinden yapılabilecek birçok işlem gölgede kalmıştır.

iTunes üzerinden Outlook ile kişi listesini aktarabilirsiniz ama bu işlem sırasında birçok kullanıcı kişi listesini silmiş veya rehberde kayıplarla karşılaşmıtır. Ancak iTunes’un bilinçli kullanıcılarından değilseniz sizlere itunes üzerinden rehber aktarmayı önermiyoruz.

Sim kartdaki Kişileri iPhone’a Aktarma: Sim karttaki kişileri (rehberi) telefona kopyalamak için herhangi bir programa ihtiyacınız olmayacaktır.

Bu özellik telefonumuzda eklidir ve kullanımı son derece basittir. Sim kart kişilerini iPhone’a aktarmak için telefonunuzun Ayarlar bölümüne girerek aşağıdaki adımları takip ediniz.

  • Mail, Kişiler, Takvimler kısmına girin
  • Sim’deki Kişileri Aktar‘a basın.
  • İşleminiz bittiğinde rehberinizi kontrol edebilir ve kişi listenizi düzenleyebilirsiniz.

Bu işlem sorunsuz bir şekilde sim kart kişilerini iPhone’a aktaracak ve herhangi bir uygulamaya ihtiyaç duymayacaksınız. Peki “iPhone rehberini sim karta aktarma işlemi” nasıl olacak ?

IPhone Telefon Rehberi Sim Karta Nasıl Aktarılır?

Sim kartınızdaki kişileri telefonunuza aktarmak için her hangi bir uygulamaya ihtiyacınız bulunmuyor. iPhonedaki rehberi sim karta aktarma istiyorsanız uygulama yüklemek durumundasınız.

Normal şartlarda iPhone’nun içindeki numaraları ve kişileri sim kart üzerine kopyalama yada taşıma gibi bir işlem yoktur.

Bunun yerine yedekleme yaparak başka bir cihaza rehberinizi sorunsuz geçirebilirsiniz. Bunun için en çok tercih edilen ve tavsiye edilen My Contacts Backup uygulamasını kullanacağız.

Anlatacağımız yöntem son derece güvenlidir ve kesin sonuç alırsınız.

Bu uygulama aracılığı ile hem daha hızlı hemde daha kolay bir şekilde kişi listenizi iPhone’nuzdan harici bir yere örneğin başka bir iPhone veya Android telefona taşıyabilirsiniz.

Uygulama sizlere Sim Kart ve Bilgisayara ihtiyaç duymadan kişi listesini yedeklemenizi sağlayacaktır fakat bu işlem yedeklemeyi sim kartınız yerine E-mail hesabınıza yapar. Bu sayede kişi listeniz daha güvenilir ve internet üzerinden her an ulaşabileceğiniz bir ortam oluşturur.

Öncelikle My Contacts Backup Uygulamasını cihazınızın uygulama marketinden indirin.

Uygulamayı telefonunuza kurduktan sonra;

1- “MCBakup Kişilerinize Erişmek İstiyor” bildirimine “onay” veriniz.

2- Ardından uygulamada yer alan “YEDEKLE” butonuna basınız

3- Bu kısma dikkat edelim. Yedek aldığınız dosyayı kendiniz mail atabilir veya bilgisayar yardımıyla bir sd karta vs. atabilirsiniz.

Sd karta veya email adresinize atacağınız yedeğinizi yeni cihazınıza indirip rehberinize tamamen ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

İnstagram’da mesaj gitmiyor çözümü

Instagram da mesaj gönderirken veya mesaj alırken aşağıdaki sorunlardan birini yaşıyor olabilirsiniz: * Instagram mesajları …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir