Ana Sayfa / Mobil Dünya / Facebook Durduruldu Hatası Ve Çözümü

Facebook Durduruldu Hatası Ve Çözümü

Android işletim sistemli cihazlarda en sık karşılaşılan hatalardan biride ‘’Facebook durduruldu hatası’’ bu problemi dört farklı yöntemle çözebiliriz.

Öncelikle Facebook durduruldu hatasının neden oluştuğunu sizlerle paylaşalım. Android mobil işletim sistemli cihazlar zaman içerisinde çok fazla gereksiz veri birikmesinden ötürü  yüklü olan mobil uygulamalar stabil çalışma konusunda sorun yaşayabilmektedir.

Bu sorunun en büyük sebeplerinden birisi de sistemin kullandığı dosyalardan geriye kalan artık veri parçalarıdır.

Facebook durduruldu hatası için ilk olarak sistemde biriken artık verileri temizleyelim. Bunun için aşağıdaki adımları eksiksiz uygulayın.

Facebook Durduruldu Hatası Çözüm Yolu 1

İlk olarak akıllı telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş yapın.

Ayarların içerisinden ‘’Uygulama Yöneticisi’’ seçeneğine dokunun.

Uygulama yöneticisinin içerisinden ‘’Facebook’’ uygulamasını bulun ve tıklayın.

Karşınıza gelen seçeneklerden ‘’Önbelleği Sil’’ veya ‘’Önbelleği Temizle’’ seçeneğine tıklayın.

Bu işlemlerin ardından sistemde bulunan gereksiz verileri temizlemiş olursunuz. Facebook uygulamasına tekrar giriş yapmayı deneyin. Eğer sorun devam ediyorsa bu işlemi birkaç defa tekrarlayın.

Facebook Durduruldu Hatası Çözüm Yolu 2

Yukarıdaki işlemlere ekstra olarak Android mobil işletim sistemi için önbellek temizleme uygulaması kullanabilirsiniz. Bu konuda en başarılı uygulamalar arasında ‘’Clean Master’’ uygulaması yer almaktadır.

Bu uygulama ile sistemde yer alan gereksiz verileri temizleyerek uygulamaların ve sistemin daha iyi çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca bu uygulamanın içerisinde ücretsiz antivirüs koruması da yer almaktadır. Akıllı telefonunuzda bulunan zararlı dosyaların temizliği içinde tercih edilebilir. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

Facebook Durduruldu Hatası Çözüm Yolu 3

Bu adımda telefonunuzda yüklü olan Facebook uygulamasının güncel sürümde olduğunu kontrol etmek ve yeni güncellemeler var ise bunları yüklemektir. Facebook tarafından kısa zamanda birçok güncelleme sağlanmaktadır. Farkında olmadan yeni bir güncellemeyi atlamış olabilirsiniz.

Eğer uygulamanızı eski sürümlerde kullanmaya çalışıyorsanız bu gibi hatalar ile karşılaşabilirsiniz. Google play store üzerinden Facebook uygulamanızın güncelliğini kontrol edebilirsiniz.

Facebook Durduruldu Hatası Çözüm Yolu 4

Eğer yukarda anlatığımız herşeyi yapıp sonuç alamadıysanız önünüzde tek seçenek kalıyor cihazınızı komple formatlamak ve herşeyi yeniden cihazınıza kurmak. Not: Bu işlem cihazınızdaki herşeyi silip ilk aldığınız günkü durumuna getirecektir.

Aklınıza takılan soruları aşağıda bulunan yorum kısmından yazarak bize iletebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

İnstagram’da mesaj gitmiyor çözümü

Instagram da mesaj gönderirken veya mesaj alırken aşağıdaki sorunlardan birini yaşıyor olabilirsiniz: * Instagram mesajları …

Yorum

  1. Islamsunay remziye

    Lutfen hasabimi durdurmayin yanis kisinin hasabini kapatiniz benim dogru kisi hesabin sahibi size kimlik fotografi yoladim lutfen kontrol edin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir