Ana Sayfa / Kadınca / Sevgiliye Çiçek Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Sevgiliye Çiçek Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Türkçede çok güzel bir deyim vardır. “Kaş yapayım derken göz çıkarmak”… Hayatta etrafımızda gördüğümüz her küçük detayın bir anlamı var… Tıpkı çiçekler gibi… Siz sevdiğinize, sevginizin göstergesi bir çiçek almaya karar vermek kadar masumane bir niyetle hareket etseniz dahi bazı çiçekler sevgiliye asla verilmemelidir… Siz sevginizi sunmaya çalışırken, çiçekler sevgilinize bambaşka mesajlar verebilir… Aman Dikkat!

 Sevgiliye Kaç Adet Gül Gönderilir?

Gül demetleri genellikle genç ve masum sevgiliye gönderilir. Gül demedi ayrıca sevgiliye, sevgiyi anlatmak için ilk itiraf yolu olarak da kullanılabilir.

demet-gul
Tek bir gül; “seni seviyorum” demenin zarif yoludur. Ayrıca ilk görüşte aşkı da ifade eder.

Bir Demet Gül; hayranlık ve şükran duygularını temsil eder.

İki Gül: Çiftlerden her birini sembolize edeceğinden, evlilik teklifi, nişan ya da söz gibi seremonilerde tercih edilir. Kız istemeye gidileceği zaman bundan böyle hazırlatılan aranjmana çiçekçinizin iki adet de kırmızı gül eklemesini isteyin.

iki-tane-gul

Mis kokulu, rengarenk bir çiçek buketinden daha güzel bir hediye olamaz sevgili için… Ancak bu buketi hazırlatırken ya da hazırlarken, online çiçek siparişi verirken ya da bir çiçekçide birbirinden güzel aranjmanlara bakarken, unutmamanız gereken tek şey, aşağıdaki çiçekleri sevgilinize asla vermemeniz gerektiği…

Sevgiliye Verilmemesi Gereken Çiçekler!!!

Begonya: “Duygularıma Dikkat Et” anlamını taşır. Sevgiliye begonya hediye etmek onu duygularınıza karşı uyarmaktan öteye taşımayacağı gibi ilişkinizin seyrini de değiştirebilir.

begonya

Karanfil: Sevgilinin duygularını reddetme anlamı taşır. Karanfilin hemen her renginin farklı mesajları vardır. Örneğin mor karafil: kaprislerinden bunaldım demenin nazik göstergesi olup sarı karanfil inkarı sembolize eder.

karanfil

Siklamen: Eğer niyetiniz sevgiliye veda değilse Siklamen asla vermemeniz gereken bir çiçektir. Siklamen, sonsuza dek elveda demektir…

siklamen-cicegi

Sardunya: Sevgilinize sardunya almak istiyorsanız iki kere düşünün. Sardunya anlam olarak “sanırım bir hata yapıyorum” demenin nazik yoludur ve hiçbir aşık bir ilişkiye hata yaptığını düşünen bir sevgili ile devam etmek istemez.

sardunya

Ortanca: Eğer sevgiliniz sizi incittiyse ve onun kalpsiz olduğunu düşünüyorsanız o zaman ona ortanca hediye edebilirsiniz. Aksi bir durumda sevgiliye kalpsiz demek ve bunu bir çiçekle dillendirmek o ilişkinin selameti açısından hiç de iyi sonuç getirmeyecektir.

ortanca

Hezaren Çiçeği: Döneklik anlamına gelir ki bu hem satın alan kişi hem de satın alınan kişi için iyi bir anlam içermez.

hezaran

Lotus: Uzaklaşmakta olan sevgiliye işaret eder. Eğer sevgilinize aldığınız çiçekle ondan uzaklaşmakta olduğunuz mesajını vermek istemiyorsanız o zaman bu çiçekten uzak durun.

lotus

Kadife Çiçeği: Kıskançlığı sembolize eder ki kıskanç insan hemen herkesin korkulu rüyasıdır. Kıskanç olarak tanımlanmak, böylesi bir mesaj vermek istemiyorsanız sevgilinize kadife çiçeği almayın!

kadife-cicegi

Aslanağzı: Seni gerçekten değil de öylesine kabul ettim, hayatımda oluşunun gerçek bir sevgi ile alakası yok anlamı taşır.

aslan-agz

İlginizi Çekebilir

hamile-beslenme

Hamilelikte Beslenme Düzeni

Hamilelik, kadınların hayatında en önemli dönemlerden biridir ve kadınların bu önemli dönemde doğru seçimler yapması …

2 Yorum

  1. abi kızlara hiç belli olmuyor bazen en güzel hediyeyi alırsın kusur bulur somurtur bazende sıradan bişey verdiğinde daha çok mutlu oluyorlar ben 30 kusur yaşıma geldim hala bunların dengelerini anlamadım 🙁 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir