Ana Sayfa / Mobil Dünya / İphone’daki 150 MB Sınırını Nasıl Kaldırırım ?

İphone’daki 150 MB Sınırını Nasıl Kaldırırım ?

İphone kullanıcılarının belkide en çok karşısına çıkan problemlerden bir tanesi de uygulama veya oyun indirecekleri zaman mobil veri kullanımının 150mb ile sınırlandırılmış olmasıdır.

Mobil veri sınırlaması ios 11 ve ios 12 gibi son sürümlerdede ne yazık ki devam ediyor.Bu yüzden büyük çaplı oyunlar ve uygulamalar mobil veri üzerinden indirilemiyor.

Mobil veri kullanmanızı iPhone büyük çapta engellemektedir. Örneğin son günlerin popüler oyunlarından olan PUBG Mobil oyununu ele alalım; bu oyun yaklaşık 300 mb kadar ve bu oyunu mevcut ayarlarınz ile mobil veri kullanarak indirmeniz mümkün değil.

iPhone’da Mobil Veri Sınırı Nasıl Kaldırılır ?

Öncelikle Iphone Ayarlar Ekranına Gelin > Genel > Tarih ve Saat bölümüne giriş yapın.

Burada bulunan “Otomatik Ayarla” seçeneği aktifse kapatın. Eğer zaten kapalıysa ellemeyin.

“Otomatik Ayarla”’yı kapattığınızda karşınıza “Tarih” bölümü belirecektir.

Karşınıza çıkan ekranda tarihi 3 veya 6 gün ileriye alıyoruz.

Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra genel bölümüne gelin.

Tarihi ayarladıktan sonra biraz bekleyin. Klasik indirme işlemi başlayacaktır. Fortnite, PUBG gibi 150MB üstü oyunları ve uygulamarı bu yöntemle mobil veri bağlantınız üzerinden indirebilirsiniz.

Bunun bir bug (hata) olduğunu ve sonraki iOS güncellemesinde düzeltilebileceğinide ekleyelim. Unutmadan, oyun/uygulama indiğinde Ayarlar – Genel – Tarih ve Saat menüsüne gidip Otomatik Ayarla’yı tekrar geri açmayı unutmayın.

 

İlginizi Çekebilir

İnstagram’da mesaj gitmiyor çözümü

Instagram da mesaj gönderirken veya mesaj alırken aşağıdaki sorunlardan birini yaşıyor olabilirsiniz: * Instagram mesajları …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir