Ana Sayfa / Mobil Dünya / Facebook’a HD Resim Ve Video Nasıl Yüklenir ?

Facebook’a HD Resim Ve Video Nasıl Yüklenir ?

Facebook geçtiğimiz aylar içerisinde video içerik konusunda hızlı bir atağa geçti. Gerek canlı yayın, gerek önceden yüklenmiş videolar olsun Facebook kullanıcılarının daha yaratıcı ve aynı zamanda daha çok video paylaşabilmesi için sürekli güncellemeler sunuyor.

Bu detayların yanı sıra Facebook tarafından Android işletim sistemi için geliştirilmiş olan facebook uygulamasında bir çok önemli eksiklik bulunuyordu. Uygulama kullanılarak Facebook üzerine yüksek çözünürlüklü olan videoların ve resimlerin yüklenmesi mümkün olmuyordu fakat facebook yakın zaman önce güncellediği mobil uygulamaları sayesinde artık facebook’a hd video ve fotoğraf yüklemek mümkün.

Facebook’a HD Video Nasıl Yüklenir ?
Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonunuzdan Facebook uygulamasına giriş yapın ve ardından Ayarlar sekmesine girin ve buradan özelliği kontrol edin. Ayarlar kısmında özelliği görüyorsanız yapmanız gereken aşağıdaki görselde sizler için işaretlediğimiz alandaki kaydırma çubuklarını aktif konuma getirerek Facebook ‘un yeni özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gerek önemli konu ise HD yüklemeler yapmak mobil veri paketinizden ciddi kota kullanımlarına neden olacaktır.Ayrıca facebookta diğer önemli sorulardan biri olan facebooka yüklemek için gif resim nasıl yapılır konusunada göz atabilirsiniz.

Facebook ‘un Android uygulaması içeriğine HD video yükleme desteğinin gelmesinin yanı sıra video merkezli farklı özellikler de eklendiğini göreceksiniz ; bu yeni özelliklerin arasında picture-in-picture video, video yükleme sırasında aynı çözünürlüğün korunmasının sağlanması, videoları çevrimdışı indirme seçenekleri gibi özellikler. Bu saydıklarımız da şüphesiz göz ardı edilecek özellikler değil fakat Facebook uygulamasını kullanarak yüksek çözünürlüklü video yüklemenin kullanıcıları oldukça memnun ettiği ortada.

İlginizi Çekebilir

İnstagram’da mesaj gitmiyor çözümü

Instagram da mesaj gönderirken veya mesaj alırken aşağıdaki sorunlardan birini yaşıyor olabilirsiniz: * Instagram mesajları …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir