Ana Sayfa / İnternet / Youtube Video Yükleyerek Zengin Olmak

Youtube Video Yükleyerek Zengin Olmak

Youtube’nın kurulduğu günden bu güne gelene kadar ne kadar büyüdüğünü hepimiz biliyoruz. Özellikle Google tarafından satın alınmasının ardından popülerliği daha da artan site günümüzde en çok ziyaretçi çeken ilk 5 site arasında yer alıyor. Youtube’un büyüklüğünü sizlere anlatmak için dakikada 150 saatlik video yükleniyor. Bu kadar ilgi çeken bir platformda para kazanma fırsatını kullanıcılarına sunan site de para kazanmak için yapmanız gerekenleri sizlerle paylaşalım.

 

Nasıl Para Kazanılır?

Bir video sitesi olduğunu hepimizin bildiği siteden para kazanmak için video yüklemeniz gerektiğini söylememize gerek yok. Ancak yüklediğiniz videoların telif hakkının size ait olması gerekiyor. Eğer telif hakkını kanıtlayamadığınız bir video yüklerseniz site sizin sistemden para kazanmanızı engelliyor ve kanalınız kapatılabiliyor. Eğer çok güzel ve eğlenceli video içerikler üretebiliyorsanız youtube yükleyerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Youtube para kazanmak için ilk olarak sitenin sizden istediğini bir programa kayıt olmanız gerekiyor. İçerik oluşturucu ve iş ortaklığı ismi verilen programa kayıt olan her insan sistemden para kazanabilme şansına sahiptir. Video yüklediğiniz için site size tabi ki para vermeyecek. Siteye yüklediğiniz içinde ya da yan tarafında bulunan reklamların gösterim ve tıklama sayısına göre Youtube’ın reklam gelirlerine ortak olacaksınız.

Bu ortaklık sistemine katılmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Sadece Youtube’un sizden istediğini kurallara uymanız gerekiyor. Sistem iş ortaklığı fikrini açtıktan kısa bir süre içerisinde on binlerce reklam ortağına ulaşmayı başardı.

Sistemin amacı kazan kazan olarak söyleyebiliriz. Hem siz hem de sistem kazanıyor. Kazancı paylaşıyorsunuz. Siz yeteneklerinizi insanların ilgisini çekecek şekilde hazırlıyor ve yayınlıyorsunuz onlarda size ziyaretçi çekiyor. Abone sayınızın artmasına yardımcı oluyor. Gerekli sayıya ulaştıktan sonra çok fazla bir şey yapmanız gerek yok. Her şey kendiliğinden oluşuyor.

Videolarınızı yükleyeceğiniz kanalın para kazanma özelliği açık olmalı ve yüklediğiniz videoları video ayarlar kısmından reklam ayarlarını yapmış olmanız gerekiyor eğer tüm ayarlamalar hazırsa sizde para kazanmaya başlayabilirsiniz.Gerekli ayarlamaları nasıl yapmanız gerektiğini youtube yardım sayfasında detaylıca öğrenebilirsiniz eğer yeterli yardıma ulaşamaz iseniz bizim ekibimizede iletişim bölümünden danışabilirsiniz.

Ne Tür Videolar Yüklemeliyim ?

Konuşma yeteneğiniz varsa yorumculuğunuzu konuşturacak videolar çekebilirsiniz. Steven Roberts isimli youtuber futbolla ilgili bilgi ve becerilerini gösterdiği videoları siteye yükleyerek para kazanma yolunu tercih etmiş. STRskillSchool isimli kanalın bir milyondan fazla abonesi var. Kazancını bu rakamla hesaplayabiliriz.

Youtube’dan para kazanma fikri özellikle son yıllarda özellikle gençler arasında giderek popüler oluyor. Amatör olarak başlayan video yayınlama işleri bir anda çok profesyonel ekiplere dönüşebiliyor.

Telefon kamerası ile çekilen videolar yerini profesyonel kameralarla çekilen videolara bırakıyor. Sizde ilgi alanınıza göre istediğiniz her konu ile ilgili kanal açabilirsiniz. Oynadığınız bilgisayar oyunlarının videosunu ekleyebilir, futbol ya da günümüz siyaset hakkında ki fikirlerinizi anlatabileceğiniz videolar çekebilirsiniz. Eğer çok gezen biriyseniz gittiğiniz yerlerin videosunu çekip ayrıntılı bilgiler veren videolar hazırlayabilirsiniz.

Önemli olan içeriğinin ne olacağı değildir. İçeriğin insanlar tarafından sevilip sevilmeyeceği önemlidir. Yani anlatımınızın kuvvetli olması gerekiyor. Videoları çok uzun ya da kısa çekmeniz size kalmıştır. Amaç o videonun sonuna kadar tutmak ve bir daha videolarınızı izlemek için sayfanızı beğenmelerini sağlamaktır. Youtube size istediğiniz miktarı vermeye hazır.

İlginizi Çekebilir

facebook-son-goruldu-kapatma

Facebook’ta Gizlenme,Facebook Aramalarında Çıkmamak.

Google, Yandex, Bing, Yahoo gibi arama motorlarında, facebook profiliniz arama motoruna açıksa isminiz ve soyisminiz …

2 Yorum

  1. iyi güzel anlatmışsınız ama yüklediğim ve para kazanmak istediğim dizi videolarına engellemeler geliyor para kazanılmıyor ki ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir