Ana Sayfa / Nasıl Yapılır ? / Facebook Hesabını Komple Silmek

Facebook Hesabını Komple Silmek

facebook-hesap-silme

Facebook hesabı dondurma ve silme için öncelikle Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz, giriş yaptıktan sonra sayfanın sağındaki ok işaretine tıklayıp hesap ayarları sekmesine tıklıyoruz. Hesap ayarları sekmesinde ise, soldaki menüden ikinci sıradaki  Güvenlik sekmesine tıklıyoruz.

Buraya kadar geldikten sonra zaten artık bütün engelleri geçmişiz demektir. Artık Facebook’ta hesap dondurma işlemiyle ilgili problem kalmamıştır. Artık en altta bulunan  Hesabı dondura tıklayıp karşımıza gelen ekrandaki seçeneklerden bir tanesini seçip uygulamayı yapıyoruz. Ayrılma Nedeni: seçeneklerinden birini seçerek onayladıktan sonra Facebook hesap dondurma sağlanmış olur.

Facebook hesabımızı silmeden önce, hesabımızdaki uygulamaları da silmemiz gerekmektedir. Bunun için Facebook Uygulama Ayarlarını açmamız gerekmektedir.

Bundan sonra uygulama ayarlarında bulunan bütün uygulamaları yanlarında bulunan çarpı işaretine tıklayarak  kaldırıyoruz. Bunu yapmadığımız takdirde hesabımız kapanmamaktadır. Çünkü Facebook, hesapları silme sonrası 2 hafta boyunca hiçbir hareketlilik bulunmamasını şart koşuyor.

Facebook Hesap Silme Uygulamaları sildikten sonra “Hesabı Sil” seçilmelidir. Daha sonra açılan popup penceresine Facebook şifrenizi ve güvenlik kodunu girmemiz gerekmektedir.Anlatılan tüm işlemleri sırasıyla yaptığınız taktirde facebook hesabınız komple silinmiş oluyor.

İlginizi Çekebilir

instagram-engellenme-1

İnstagram’da Beni Kim Engellemiş Nasıl Öğrenirim ?

instagram’da kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan biriside instagramda beni engelleyenleri görebilir miyim ? instagramda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir