Ana Sayfa / İnternet / Çalınan Facebook Hesabı Nasıl Geri Alınır ?

Çalınan Facebook Hesabı Nasıl Geri Alınır ?

Facebook hesabı çalınması veya internet diliyle hacklenmesi hesabın asıl sahibi için oldukça sıkıntılı bir durumdur.Hesabı çalanlar sizin arkadaşlarınıza hakaret edebilir veya maddi taleplerde bulunabilir. Başka bir tehlikede illegal oluşumlar hakkında paylaşımda bulunabilirler.

Öncelikle Facebook Hesabının Çalınmaması İçin Yapılacaklar

Facebook hesabınızın çalınmaması için önlem alabilmeniz mümkündür. Bunun için yapmanız gerekenler;

Hesap şifrelerinizi uzun tutun,

Şifrenizi sadece rakamlardan oluşturmayın, rakam ve harf karışımı bir şifre kullanın

Örnek; 3B32abcTR

E-posta görünümünü kapatarak, sizinle arkadaş olmayan kişilerin görmesini engelleyin,

Facebook hesabınızın bağlı olduğu e-mail adresinin şifresini güvenilir olması için uzun tutun ve sadece rakam kullanmayın.

Facebook hesabınıza bir telefon numarası tanımlayın. Böylece karşı taraf Facebook’unuzu çalmak istediğinde size bir doğrulama kodu gönderilecek ve bu kodu ona vermeden de facebook adresini alması imkansıza yakındır.

Çalınan Facebook Hesabı Nasıl Geri Alınır ?

Facebook hesabınızı çalan kişi eğer ki Facebook’unuzun bağlı olduğu e-mail adresini değiştirmediyse işiniz gerçekten çok daha kolay.

https://www.facebook.com/hacked linkine tıklayarak aşağıdaki adımları takip edin.

Facebook’un sizi tanıyabilmesi için karşınıza çıkan sayfada e-posta adresiniz, telefon numaranız, kullanıcı adı veya ad soyadı girin. (Facebook’a giriş yaparken kullandığınız bilgiler) Ardından “ Ara ” butonuna tıklayın.

Daha sonra karşınıza gelen sayfada Facebook hesabınızın çalınmadan önce kullandığınız şifreyi veya eski zamanlar içerisinde kullandığınız bir şifreyi girin.


E-posta adresiniz değiştirilmediyse şifrenizi sıfırlamak için kayıtlı olan e-posta adresini kullanabilirsiniz. Eğer tercihiniz e-posta ile sıfırlamak ise Facebook tarafından sizin e-posta hesabınıza bir kod gönderilecektir.

Facebook tarafından e-posta adresinize gönderilen kodu aşağıdaki görselde görülen alana yazın ve devam butonuna tıklayın.

Hesabını Güvene Al  Sayfasında bulunan devam butonuna tıklayın.

Son aşama olarakta yukarda en başta belirtiğimiz kraterler çerçevesinde şifre oluşturarak hesabınızı geri almış oluyorsunuz.

Son olarak güvenmediğiniz sitelere Facebook şifrenizi girmeyin. Birçok sitede bağlantı kurmanız için Facebook ile giriş yapmanız istenmektedir.

Bilmediğiniz ve güvenmediğiniz sitelerde bu işlemi uygulamayın. Aksi takdirde Facebook bilgileriniz çok kolay şekilde çalınabilmektedir.İnternet cafe veya paylaşımlı internet bulunduğu bilgisayarlarda facebook hesabınıza girerken sanal klavye kullanın.

İlginizi Çekebilir

facebook-son-goruldu-kapatma

Facebook’ta Gizlenme,Facebook Aramalarında Çıkmamak.

Google, Yandex, Bing, Yahoo gibi arama motorlarında, facebook profiliniz arama motoruna açıksa isminiz ve soyisminiz …

Yorum

  1. sevgilimle ortak acmis olduğumuz ve uzunca bir suredir kullanmadigimiz facebook hesabinin şifresi calinmis e-posta geçersiz kilinmis ne yapabilirim hesabimi nasil geri alabilirim yada kapattirabilerim ???

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir