Ana Sayfa / Mobil Dünya / İnstagram’da Video Aktarılırken Bir Sorun Oluştu Çözümü

İnstagram’da Video Aktarılırken Bir Sorun Oluştu Çözümü

İnstagram’a videolarınızı yüklerken “Video Aktarılırken Bir Sorun Oluştu” veya ” video yükleme sorunu” gibi hata mesajlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu tarz durumlarda uygulama ayarlarına giriş yaparak birkaç ayar yapmamız yeterli olacaktır.

Bu sorunun birkaç farklı sebebi ve çözümü vardır. Genellikle uygulama izinleri kapalı olduğu zaman veya önbellek doluluğundan kaynaklı olarak video yükleme sorunları ortaya çıkabilir. Bu sorunla karşılaştığımızda ilk yapmamız gereken işlem önbelleği ve verileri temizlemektir. İşlemi yapmak için aşağıdaki yolları takip edin.

İşlemlere başlamadan önce instagram uygulamasının en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekmektedir. iPhone telefonlarda son sürüme güncellenmemiş uygulamalarda bu tarz hatalar alınmaktadır.

Tüm telefonlarda,  Ayarlar / Uygulamalar / instagram / Depolama seçeneklerini takip edelim.

Önbellek seçeneğinde bulunan “Verileri temizle” ve “Önbelleği temizle” seçeneklerine tıklayın.

Verileri temizledikten sonra instagram uygulamasını tekrar açarak video yükleme testi yapabilirsiniz. Sorun devam ediyorsa aşağıdaki adımları kontrol edin.

Ayarlar / Uygulamalar / instagram seçeneklerini takip ederek uygulama izinlerini kontrol etmeniz gerekiyor.

2.) Yöntem

“Modeminizi ve telefonunuzu yeniden başlatın.Güç tasarrufunu kapatın.Wi-Fi ayarlarına girerek bağlandığınız modemi ‘’Unut’’ komutuna basın. Tekrar şifre girerek Wi-Fi bağlantınızı yeniden yapın.

Ayarlar – Uygulamalar – Uygulama Yöneticisi – Hepsi sekmelerine tıklayarak Wi-Fi uygulamasını bulun. Wi-Fi komutuna girip ‘’Veriyi Sil’’ komutundan sonra ‘’Önbelleği Temizle’’ seçeneğini tıklayın.”

Uygulama izinleri listesinde , bütün cihazlara erişim için izin ver seçeneğini aktif hale getirin. İOS 7 yüklü telefonlarda , uygulamalarınız için farklı izinler sıfırlanır. iOS 7 sürümüne güncellediğinizde Instagram fotoğraf yüklemek için film rulonuz veya video çekerken sesi kaydetmek için mikrofonunuz gibi bazı özelliklere erişmek için izin isteyebilir.

Eğer sorununuz hala devam ediyorsa uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemekte çare olmadıysa telefonunuzu komple fabrika ayarlarına geri döndürmeniz gerekebilir.

İlginizi Çekebilir

İnstagram’da mesaj gitmiyor çözümü

Instagram da mesaj gönderirken veya mesaj alırken aşağıdaki sorunlardan birini yaşıyor olabilirsiniz: * Instagram mesajları …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir