Ana Sayfa / Mobil Dünya / Android Telefonlara Format Nasıl Atılır ?

Android Telefonlara Format Nasıl Atılır ?

Android tabanlı cihazlar yükelenen uygulamaların oluşturduğu artık dosyalar ve zaman içerinde kullanımdan dolayı işletim sisteminde oluşan kasma,donma ve takılmalara neden olabiliyor.

Her ne kadar yeni android sürümleri ile bu sorun azaltılsada eski cihazlardaki android sürümlerinde format atmak kaçınılmaz.
Android işletim sistemli telefonlar ve tabletler de normal bilgisayar gibi kullanıma bağlı olarak yavaşlama olabilir yada sisteminiz düzgün çalışmayabilir.

Samsung ve diğer android işletim sistemli telefonlarınızı bu yazımızı okuyarak ilk günkü haline getirebilir yani format atabilirsiniz. Bu format atma işlemi telefonunuzda kayıtlı rehber mesaj resim vs. dosyalarınızı silecektir.

Format atmadan önce mutlaka yedekleme işlemi yapmalısınız. Telefonunuzu bilgisayara bağlayarak tüm dosyaları bilgisayarınıza alabilirsiniz. Telefon rehberinide sim kartınıza taşıyarak rehber yedeğini de bu şekilde alabilirsiniz. Samsung cihazlarda telefonunuza format atmak için 2 yöntem bulunmaktadır.

1) Menü–> Ayarlar –> Gizlilik –> Fabrika ayarlarını Sıfırla bölümünden telefonunuzu ilk günkü haline getirebilirsiniz.

2) Telefonunuzun arama bölümüne gelip *2767*3855# tuşlayarak arama yaptığınızda telefonunuza format atabilirsiniz.

Bir başka sıkıntı ise telefonunuzda fazla model denemesi yaptınız bunun sonucunda telefonunuz sizden e-mail şifre istiyor. İnternet olmadığı için giriş yapamadınız veya e-mail ve şifrenizi unuttunuz.

O zaman ne yapıyoruz telefonunuzu kapalı konumuna getirip ortadaki tuşa basıp sonrasında açma / kapama ( power ) tuşuna basıyoruz aynı zamanda ses açma tuşuna basıyoruz. Telefon açılana kadar basılı tutun tuşları.

Telefonunuz açıldığında karşınıza çıkan ekranda wipe data/ seçeneğinden /factory reset seçilir ve reboot now ile format atarak telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz. Samsung Android işletim sistemli telefonunuzu yukarıdaki 3 yöntemle format atabilir ilk günkü haline getirebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

İnstagram’da mesaj gitmiyor çözümü

Instagram da mesaj gönderirken veya mesaj alırken aşağıdaki sorunlardan birini yaşıyor olabilirsiniz: * Instagram mesajları …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir