Ana Sayfa / Kadınca / Yıpranmış Saçlar İçin Bakım Önerileri

Yıpranmış Saçlar İçin Bakım Önerileri

sac-bakimi

Yüksek ısıya maruz kalan ve nem dengesini kaybeden saçlar canlılığını yitirir ve yıpranır. Saç tellerinin sertleşmesi, saçın gücünü kaybetmesi ve kopmasının ana sebebidir. Saç derisi ve saç tellerinin güçlenmesi için nem yüklemesi adı verilen nemlendirme yapmak en çok tavsiye edilen yöntemdir. Bu yöntem saçın yumuşamasını sağlayacak, sertliğini azaltacaktır.

Şampuan seçimi yaparken nem değeri yüksek şampuanlar seçmek saçı kontrol altına almanızı sağlar. Saçınızdaki nem dengesini bozmamak için saç yıkamayı bir gün arayla yapabilirsiniz. Böylece saçlardaki incelme daha az bir seviyeye düşecektir.

Saç bakım yağları düzenleme etkisi yüksek içerikler sunar. Saç bakım yağı seçerken doğal özlerle hazırlanmış saç bakım yağlarını seçmeye özen gösterin. Doğal saç bakım yağları ile saç diplerinize masaj yapın. Bunu banyo sırasında yapabilirsiniz. Banyo sonrası saç kurutma işlemini mümkün olduğunca az bir süre ile sınırlayarak saçın yıpranmasını önleyebilirsiniz.

 

sac-bakimi2

Saçları doğal olarak kurutmak her zaman daha akıllıca bir yöntemdir. Saç kurutmaya havlu ile devam edebilirsiniz. Bu şekilde saçların fazla ısıya maruz kalması engellenmiş olacaktır.

Profesyonel saç bakım markalarının içerisinde saç serumları bulunur. Saç serumları içerdiği etken maddeler sayesinde saç derisi için vitamin ve koruma sağlar. Aynı zamanda saçın yumuşamasını sağlayarak saçı hacimlendirir ve dolgun gösterir.Saç bakım ürünlerinin orjinal olmasına ve içeriğine dikkat edin.

İlginizi Çekebilir

hamile-beslenme

Hamilelikte Beslenme Düzeni

Hamilelik, kadınların hayatında en önemli dönemlerden biridir ve kadınların bu önemli dönemde doğru seçimler yapması …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir