Ana Sayfa / Kadınca / Yaşlanmaya Karşı Krem Kullanımı

Yaşlanmaya Karşı Krem Kullanımı

Güzellik ve estetik söz konusu olduğunda özellikle kadınları zamanı durdurmayı dilerler… Elbette bu mümkün değildir. Zamanın kişiyi olgunlaştırma güzelliğinin yanında, olgunluğu adeta ispata çalışır etkileri vardır. Bu etkiler zamanla oluşan yaş alma izleridir… Önceleri kaz ayakları, mimik kırışıkları diye adlandırdığımız zararsız görünen çizgiler geçen zamanla derinleşmeye başlar.

İşte tam da bu noktada başlar arayışlar… İyi, doğru ve yaş dilimine uygun kremler seçilmeli, kırışıklıklarla mücadele edilmeli ve etkileri azaltılmalı ya da geciktirilmelidir.

yaslanmaya-karsi-krem

Piyasada yüzlerce çeşidi bulunan, farklı marka, fiyat ve içeriklerde satışa sunulan kırışıklık karşıtı kremler içinden en doğru olanı seçilmelidir ki bu o kadar kolay değildir. Peki, bize doğruyu bulduracak kırışıklık karşıtı kremleri nasıl seçeceğiz? Yaş alma ya da yaşlanma etkilerini, akan zamana karşı nasıl durduracağız? Bu makalemde yaşınıza uygun krem seçiminde dikkat etmeniz gereken bilgileri bulacaksınız.

Cilt bakımı için krem seçerken bu konuda uzman markaların ürünlerini tercih etmek en doğrusu olacaktır.Cilt bakımı hemen her yaştan kadın ve erkeklerin dikkate alması gereken bir konudur. İlerleyen zamanın izlerini durdurmak için erken önlem almaya başlamak önemlidir. Elbette erken yaşlara uygun kozmetik, krem ve bakım ürünlerini tercih ederek.

 

Pek çok gencin yaptığı en temel hataların başında yaşlarına uygun olmayan krem kullanımı gelir. Gençlikte çok da dikkate alınmayan bu durum ileri yaşlarda büyük sorunlara neden olur. Etkisi yaş dilimine göre ayarlanmış kremleri yaşından önce ve bilinçsizce kullanmak, elbette gelecek olan o yaşa ulaşıldığında daha büyük sorunların yaşanmasına neden olur çünkü hatalı krem kullanımı cildi zamanından erken yaşlandırır.

yaslanmaya-karsi-krem2

Yaşlara Göre Krem Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ergenlik ve ilk gençlik dönemlerinde cildin ağır kremlere gereksinimi yoktur. Bu dönemde cildi temizlemek ve nemlendirmek yeterlidir. Makyaj yapılmaya başlanmış ise, gece yatmadan evvel makyaj mutlaka temizlenmeli ve cilt bakımı yapılmalıdır. Bu dönemde yaşa uygun hafif bir tonik kullanmak önemlidir. Kişisel olarak tavsiyem bu yaş grubunda kimyasal bazlı ürünler yerine doğal yöntemlerin benimsenmesidir. (tonik yerine maden suyu kullanımı gibi)

25-30 Yaş Diliminde Krem Seçimi

Bu yaş diliminde göz çevresi için krem kullanmaya başlamak doğrudur. Mimik çizgileri, kaz ayaklarının ortaya çıkmaya başladığı bu dönemden en büyük etkiyi göz çevresi alır. Göz çevresi çok hassas bir yapıdadır ve yoğun nemlendirilmeye ihtiyaç duyar. Genel cilt bakımı için iyi bir tonik seçilmesi gereklidir. Günlük makyaj, hava kirliliği, çevresel faktörler cilt için adeta birer tehdittir. Bu tehdidi bertaraf etmek için cilt tonik ile temizlenmeli ve doğru krem ile nemlendirilmelidir.

30-40 Yaş Aralığında Krem Seçimi

30 yaş ile birlikte 20’li yaşlarda ortaya çıkan mimik kırışıklıkları, kaz ayakları kendini daha belirgin halde hissettirmeye başlar. Artık önlem almanın zamanı gelmiştir. 30 yaş cilt bakımının adeta miladıdır. Gerginleştirici kremler, derin nemlendiricilere merhaba demek bu dönem için doğru olacaktır. Krem kullanımında istikra önemlidir.

Bu nedenle krem kullanımını bir alışkanlık haline getirmeye dikkat edilmelidir. Gündüz ve Gece kremleri kavramı da yine bu yaş diliminde hayata dahil olur. Gece yatmadan evvel cilt temizliğini yaparak gece kremi kullanma alışkanlığı kazanılmalıdır. Göz çevresi için kırışıklı önleyici kremler kullanımına devam edilmeli özellikle yaşa uygun olanları seçilmelidir.

yaslanmaya-karsi-krem-3

40 yaş ve Üzeri Anti-Aging Kremlerle Tanışma Zamanı

40’lı yaşlarla birlikte cilt geçen yılların etkisini üzerinde taşımaya başlar. Kalojen kayıpları, gevşeme ve sarkmalar daha derin çizgiler bu yaş için ön görülen cilt değişimlerindendir. Erken dönemlerden itibaren doğru kremlerle bugünlere gelenlerde bu etkiler daha geç görülse de artık daha kuvvetli ürünler tercih edilmelidir.

Lifting özellikli, gerginleşme ve sıkılaşma sağlayan kremler; kırışıklık karşıtı kremler, kırışıklıkları doldurucu kremler, kolajen tamamlayıcılar 40’lı yaşlardan itibaren kullanılmaya başlanmalıdır.

Anti aging özellikli kremlerinizi günlük bakım kremlerinizle birlikte kullanabilirsiniz. Anti aging kremler, günlük bakım kremlerinden önce kullanıldığında, taze bir cilt görünümü elde ediliyor.

Gündüz ve geceye özel kremler, nemlendiriciler, temizleme tonikleri bu dönemden sonra olmazsa olmazlarınızdır. Haftada bir evde kendi başınıza uygulayabileceğiniz iyi bir peelinginizin bulunması, derin nemlendirici özelliğine sahip yüz maskeleri yine cilt bakımı için mutlaka hayatınıza dahil edilmesi gereken bakım ürünlerindendir.

İlginizi Çekebilir

hamile-beslenme

Hamilelikte Beslenme Düzeni

Hamilelik, kadınların hayatında en önemli dönemlerden biridir ve kadınların bu önemli dönemde doğru seçimler yapması …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir