Ana Sayfa / Mobil Dünya / Sessiz Tuşu Bozuk İphone Nasıl Sessize Alınır ?

Sessiz Tuşu Bozuk İphone Nasıl Sessize Alınır ?

Anlatacağımız yöntem bir çoğunuz tarafından biliniyor olabilir ancak sessiz tuşu arızalanan iphone sahibi kullanıcıların aniden doğan bu ihtiyacı nasıl çözeceklerini kısaca anlatalım.

İphone telefonlardaki sesleri kapatmak ve uyarıları sessize almak için telefonun yan tarafındaki kaydırmalı tuş kullanılır.Tuşun turuncu rengin görünmesi, iPhone’nun sessiz modda olduğunu ve gelen aramalarda veya uyarılarda titreşimle bildireceğini göserir.

Sessiz modda, saat uygulamasında ayarladığınız alarmlar ve favori kişilerden gelen aramaların zil sesleri çalmaya devam eder. iPhone sessiz modunu aktif ettiğiniz zaman, gelen tüm çağrılar, bildirimler ve mesajları sessize almış olursunuz. İstediğiniz taktirde bildirimleri sadece titreşim olarak alabilirsiniz.

Sessize alma tuşunuz çalışmıyorsa sorunu en basit yoldan çözmek için öncelikle şu işlemleri deneyin; iphone yeniden başlatın. Cihazın yan tarafındaki kaydırmalı düğmeyi engelleyebilecek koruyucu filmleri ve kılıfları çıkarın. Düğmenin veya anahtarın etrafında birikinti veya kir olup olmadığını kontrol edin eğer toz,kir varsa kürdan ve yumuşak bir bezle temizleyin.

Alternatif olarak cihazı sessize almak için Asistive touch menüsünü kullanabilirsiniz. Asistive touch açmak için;

Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Assistive Touch seçeneğini aktif hale getirin.

Assistive Touch menüsüne giriş yaparak Aygıt > Sesi kapat seçeneğine dokunarak telefonunuzu sessize alabilirsiniz.

İngilizce cihazlar için Device > Mute seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Ayrıca iphone’larda sık rastlanan Servis yok sorunu için burdaki makalemize göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

İnstagram’da mesaj gitmiyor çözümü

Instagram da mesaj gönderirken veya mesaj alırken aşağıdaki sorunlardan birini yaşıyor olabilirsiniz: * Instagram mesajları …

2 Yorum

  1. Eyvallah Allah Razı Olsun

  2. Sen adamsin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir