Ana Sayfa / Genel / Evdeki Karıncalardan Kurtulmanın Yolları

Evdeki Karıncalardan Kurtulmanın Yolları

karinca2

Karıncalar doğanın içinde çalışkanlıkları ile biz insanoğlundan büyük takdir toplarken, bu hummalı çalışmalarını evlerimizin içinde gerçekleştirmeye kalkmaları gösterdiğimiz takdiri tekdire çevirmemize yeter de artar. Salonun ortasında tek şerit halinde mutfak ile sıva çatlağı arasında mekik dokuyan karıncalardan kurtulmak istiyorsanız bu yazıya dikkat etmelisiniz.

Karıncalar, binalardaki sıva çatlakları, derz araları, tuğlalar, priz yuvaları, pencere pervazları, kapı menteşesi gibi saymakla bitmez alanları kendilerine yuva ya da yuvalarına giden yolda kapı bellerler. Kış boyu yüzlerini göstermeyen evdeki karıncalar, bahar aylarının gelişi ile saklandıkları alanlardan çıkarak evlerimizin tam da ortasına karargâhlarını kurgularlar.

Elbette karıncaların ve benzeri canlıların hanelerden temizlenmesine olanak tanıyan pek çok kimyasal ilaçlama yöntemi vardır. Hatta geçenlerde biz de evdeki karıncalardan kurtulmak için kendi evimiz için kimyasal ilaçlama yöntemlerinden birine müracaat ettik ve etkin sonuç aldık.

Ancak bizim uğradığımız istila, uzaylıların dünyayı ele geçirme çabasına eşdeğer yoğunluktaydı. Bu nedenle tek çaremiz kimyasal yollardan bir ilaçlama yöntemini tercih etmekti ki sizin de alan kuşatmanız bizim ki kadar yoğunsa bu sayfada öngörülen ilaçlama firmaları sizin de yardımınıza yetişecek kalibrededir. Yoğun istilanın söz konusu olmadığı mekanlar için önerim evdeki karıncalarla aşağıdaki yöntemleri kullanarak mücadele etmeniz…

karincalar

Evdeki Karıncalar Nasıl Yok Edilir?

Sirke, karıncalar tarafından sevilmez. Bu nedenle ev içindeki karıncaların geçiş yollarına, çıkış noktalarına düzenli olarak sirke püskürtebilirsiniz. Kokusu sizi rahatsız ederse diğer yollardan birini tercih edebilirsiniz.
Acı Kırmızı Biber: Toz halinde satılan acı kırmızıbiberi, evdeki karıncaların geçiş yollarına, çıkış noktalarına dökün bir süreden sonra karıncaların artık evinizde dolanmadığını göreceksiniz.
Özel bir karışım hazırlayın. Bu karışım için borik asite ihtiyaç duyacaksınız ki eczanelerden kolaylıkla temin edebilirsiniz. 1 yemek kaşığı borik asiti, 6 yemek kaşığı toz şeker ve bir çay bardağı su ile karıştırın. Hazırladığınız karışıma ihtiyaç duyduğunuz adette pamuk bastırarak evdeki karıncaların çıkış noktalarına yerleştirin. Pamukların her daim ıslak olduğunu kontrol edin. Karıncalar şeker kokusuna geleceklerdir ancak borik asit onların heveslerini kursaklarında bırakarak azalmalarını sağlayacaktır.
Karıncalar nane kokusunu sevmezler. Naneli sakızı parçalayarak karıncaların çıkış yollarına yerleştirin. Nane karıncaları rahatsız edeceği için evinizi hızla terk edeceklerdir.
Acı toz biber ile tarçın karışımı da evinizdeki karıncaları bertaraf etmek için etkilidir. Aynı miktardaki biber ve tarçını karıştırarak ev içindeki karıncaların geçiş yollarına, çıkış noktalarına dökün.

İlginizi Çekebilir

Twitter’da Hassas İçerik Nasıl Kaldırılır ?

Twitter’da hassas bir içerik paylaşıldığı zaman bu içerik otomatik olarak gizlenerek “Bu medya hassas materyal …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir