Ana Sayfa / Bilim ve Teknoloji / Cep Telefonu Takip (Casus) Programı Kullanımı

Cep Telefonu Takip (Casus) Programı Kullanımı

İnsanlar genel olarak çevrelerinde olup bitenleri bilmek isterler. İçten içe başkalarına ait sırları öğrenmek için can atarlar. Kimi aramış, nereye mesaj atmış, nereye gitmiş, kimin fotoğraflarını çekmiş gibi kişisel bilgileri edinmek isterler. Dünya genelinde çok popüler olmuş tv yarışmalarıda bu kurgu üzerine hazırlanıyor. Özellikle “Biri bizi gözetliyor” tarzı programlar hep ilgi görmüştür.

cep-casus2

Casus program ya da Takip programı bir insanın tüm hayatını yönettiği, idare ettiği cep telefonlarına ya da tabletlere kurulan yazılımlardır. Bunların en büyük özelliği, takip edilmek istenen telefona 2-3 dakika gibi kısa bir sürede kurulabilmesi ve kurulduktan sonra fark edilmesinin imkansız olmasıdır.

Kurulum işlemi de oldukça basit. Hedef telefon ele alınır, internet bağlantısı kullanılarak ilgili sayfaya girilir ve program yüklenir. Hepsi bu. Artık Cep Telefonu Takip Programının yüklü olduğu Cep telefonuna ya da tablete ait tüm bilgiler internette konumlandırılan başka bir bilgisayara gönderilir. Siz internette bulunan bilgisayar kullanıcı adınız ve şifrenizle bağlandığınızda hiçbir sırrın kalmadığını görebilirsiniz.

–  Kim aramış, kimi aramış, ne kadar konuşmuş  (Ayrıca telefonunuzun dinleniyormu konusuna burdan ulaşabilirsiniz.)
–  Kimden mesaj gelmiş, kime mesaj göndermiş, ne yazılmış
–  GPS takip sistemi ile o anda nerede olduğunu ve  nerelere gittiğini takip edebilme
–  Gelen postalarda ve giden postalarda neler yazılmış
– Hangi web sitelerine girilmiş

Tüm bu yukarıda sayılanları görebilirsiniz. Kullanıcı tüm bunları cep telefonundan silse bile bilgiler bilgisayara kayıt edildiği için dilediğiniz zaman bu bilgilere erişebilirsiniz.

cep-casus

Peki bu programların kullanım amacı nedir ?

Cep telefonu takip programı kullanımı amaçları kişiye göre değişir. Yurtdışında çocukların internet güvenliğini sağlamak, tehdit edilip edilmediklerini öğrenmek, cinsel içerikli sitelere girip girmediklerini kontrol etmek ya da sapkın fikirli insanlar tarafından rahatsız edilip edilmediklerini tespit etmek amacıyla kullanılıyor.

İş yeri sahipleri çalışanlarına verdikleri şirket telefonlarının ne amaçla kullandıklarını tespit etmek ya da mesai saatlerini Facebook ile harcayıp harcamadıklarını bilmek veya toplantı için ofisten çıkan elemanın gerçekten toplantıda olup olmadığını belirlemek için bu cep telefonu takip programını kullanıyorlar.

Tabi ki sebepler bunlarla bitmiyor. Eşler güvensizlik ortamı doğduğunda ve birbirlerinden şüphelendiklerinden dedektif tutmak ya da hafiyelik yapmak yerine her şeyi kesin ve net bir biçimde öğrenebiliyorlar.

Tüm bunlar çok hassas ve dikkat edilmesi gereken konular. Ancak teknoloji aldatmak ve aldatılmak konusunda da devreye girmiş durumda. Bu tür programlar hakkındaki düşünceniz tamamen konuya nereden baktığınızla ilgili.

Peki bu programlar hangileri derseniz bize göre etik olmadığı için program adı vermiyoruz ancak ipucu olarak google da android, ios casus ve takip programı diye aratırsanız karşınıza bir çok ücretli ve ücretsiz seçenekler çıkacaktır 😉 Şimdiden iyi takipler 🙂

İlginizi Çekebilir

İnstagram’da mesaj gitmiyor çözümü

Instagram da mesaj gönderirken veya mesaj alırken aşağıdaki sorunlardan birini yaşıyor olabilirsiniz: * Instagram mesajları …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir