Ana Sayfa / Mobil Dünya / Android Telefonlarda Şifre ve Desen Sıfırlama

Android Telefonlarda Şifre ve Desen Sıfırlama

Android telefonlarda giriş şifresi ve desen kilidi şifresini nasıl kıracağınızı anlatacağız. Android kullanıcıları güvenlik için telefonlarında normal şifre ve ekran parolası olarak desen kilidi kullanmakta. Şifre ve desen kilidi unutulması pek çok kullanıcının başına gelebilmekte.

Ekran kilidi şifresini unutan kullanıcıların bilgilerini kurtarması biraz zordur. Aşağıdaki işlemi uyguladığınız zaman bilgileriniz silinecektir. Bu tarz sorunlarla karşılaşmamak için rehber, resim,müzik vb. birçok bilginizi yedekleyerek saklamanız daha sağlıklı olacaktır. Telefonunuzda olabilecek birçok sorundan sonra bilgilerinize zarar vermeden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Tekrar etmekte fayda var aşağıdaki işlemi yaptığınız taktirde resimleriniz,müzikleriniz,telefonda kayıtlı rehber kişileri komple silinecektir bunları göz önüne alarak işlemi yapınız.

Desen Kilidi Şifresi Kırma

Recovery mode telefonunuza rom yükleme, telefonu fabrika ayarlarınıza döndürme, sistem dosyalarını silme-yükleme gibi geniş kapsamlı işlemleri yapmanıza yarar. Bu moda girebilmek için telefonlar farklılık göstermektedir.Birçok android telefon modelinde ses yükseltme + orta tuş + açma kapama tuşlarına beraber basarak  recovery mode ulaşabilirsiniz.Eğer ulaşamazsanız telefon modelinizi ve recovery mode giriş yazarak google da aratırsanız nasıl giriş yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız. Ekranda “ reboot system now” seçeneğini işaretleyin.

2. adımda sistemi geri yükleme işlemine geçiyoruz. Bu ayarı uyguladıktan sonra cihazınız fabrika ayarlarına geri yüklenecektir. Tekrar uyaralım. Bilgilerinizi yedeklemediyseniz bütün bilgileriniz silinecektir. Açılan ekranda ses tuşlarını kullanarak “Wipe data / Factory reset ” menüsüne gelerek onaylıyoruz. Onaylama için power tusu veya orta tuşu kullanabilirsiniz.

Yes — delete all user data seçeneğini ekran göreceksiniz.

Bu şekilde telefonunuz tamamen sıfırlanacaktır ve yeniden başlayacaktır. Fabrika ayarlarına geri döndüğümüz için ekran deseni, parola gibi ekranlarla karşılaşmayacaksınız. Buradaki en önemli nokta bilgilerin silinmesidir.

Yazının başında belirttiğimiz gibi telefonlarda en önemli verilerimiz olan rehber ve resimlerinizi Google Drive gibi servislere yükleyerek bilgilerinizi istediğiniz zaman online olarak cihazınıza tekrar yükleyebilirsiniz. Sadece sorunlar için geçerli değil bu durum. Telefon değiştirmek istediğiniz zaman tek bir adımla bütün bilgilerinizi yeni telefonunuza aktarabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

İnstagram’da mesaj gitmiyor çözümü

Instagram da mesaj gönderirken veya mesaj alırken aşağıdaki sorunlardan birini yaşıyor olabilirsiniz: * Instagram mesajları …

2 Yorum

  1. Samsung j7 desen kiliti acamama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir