Ana Sayfa / Mobil Dünya / Whatsapp’a Gif Resim Özelliği Eklendi

Whatsapp’a Gif Resim Özelliği Eklendi

Dünya üzerindeki en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp sonunda beklenen GIF paylaşma özelliğine kavuştu.

Bugün WhatsApp tarafından yayınlanan güncellemeyle birlikte iOS cihaz kullanıcıları için WhatsApp’ın GIF paylaşma özelliği güncelleme olarak markette yerini aldı.

Facebook messenger ve daha birçok servisin GIF paylaşma özelliğine sahip olduğunu göz önünde bulunduracak olursak WhatsApp’a GIF paylaşma özelliğinin eklenmesinde geç bile kalındı.

WhatsApp’ın yeni GIF özelliği sayesinde artık mesajlarda verilmek istenen düşünce, duygu karşı tarafa daha iyi ifade edilebilecek ve konuşmalar daha eğlenceli hale gelecektir.

whatsapp-gif-destegi

WhatsApp’ın yeni güncellemesinde kullanıcılara sadece hazır  GIF dosyalarını paylaşma imkanı sunulmuyor.

Kullanıcılar ayrıca 6 saniye uzunluğunda videolarıda kullanarak kendi GIF’lerini oluşturabiliyor ve bunları sohbet ekranından paylaşabiliyor.

Hazır GIF dosyaları için WhatsApp da diğer popüler servislerde olduğu üzere yine Giphyservisinden faydalanıyor.

iPhone’un yeni nesil cihazlarının sahip olduğu Live Photos seçeneği de artık WhatsApp sayesinde aktif olarak kullanılabilecek.

iPhone kullanıcıları çektikleri bir Live Photo’yu 3D Touch özelliğinden faydalanarak doğrudan WhatsApp üzerinden GIF olarak paylaşabilecekler.

Güncelleme şuan için sadece iOS işletim sistemine sahip cihazlar için sunuldu ancak kısa bir süre sonra aynı güncelleme Android platformu başta olmak üzere diğer platformlar için de sunulacağı açıklandı.

İlginizi Çekebilir

İnstagram’da mesaj gitmiyor çözümü

Instagram da mesaj gönderirken veya mesaj alırken aşağıdaki sorunlardan birini yaşıyor olabilirsiniz: * Instagram mesajları …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir