Ana Sayfa / Mobil Dünya / Whatsapp Gönderilen Mesajı Nasıl Silinir

Whatsapp Gönderilen Mesajı Nasıl Silinir

Bir çoğunuzun bildiği gibi Whatsapp, yakın zamanda gönderilen mesajları geri alma, silme özelliğini duyurdu. Whatsapp sohbetlerinde artık gönderdiğiniz mesajı silebiliyorsunuz. Grup sohbetleri ve birebir sohbetler sırasında gönderdiğiniz mesajı kolaylıkla geri alabilirsiniz..

Gönderilen mesajı silebilmek için, mesajı gönderdikten sonra 7 dakika süreniz var.Mesaj silme özelliğini kullanabilmek için Whatsapp ın en son güncel olan sürümünü kullanıyor olmanız gerekmektedir. Mesaj silinme sırasında herhangi bir hata ile karşılaşılırsa bu durum hakkında herhangi bir bildirim almazsınız.

Herkes için başarıyla sildiğiniz mesajlar, alıcılarınızın sohbetlerinde “Bu mesaj silindi” olarak görülecektir. Aynı şekilde, sohbet sırasında “Bu mesaj silindi” görürseniz, gönderen mesajını herkesten silmiş demektir.

Yukarıda açılan menülerden “Çöp kutusu” simgesine dokunun.Çöp kutusuna tıkladıktan sonra mesajı sil uyarısını göreceksiniz.

Herkesten sil; seçeneğine tıklayarak mesajı gruptan silebilir ve mesajınızı geri alabilirsiniz. Tekrar hatırlatalım mesajı gönderdikten sonra silmek için 7 dk süreniz var.

Benden sil; seçeneğine dokunarak mesajı sadece kendi hesabınızdan silebilirsiniz. Eğer mesajı gönderdikten sonra 7 dk geçmişse sadece bu seçeneği görebilirsiniz.

Mesajı herkesten sildikten sonra “Bu mesajı sildiniz” uyarısını göreceksiniz.

Gruptaki diğer kullanıcılar “Bu mesaj silindi” uyarısını görecekler ve sildiğiniz mesajı okuyamayacaklar. Bu işlem ile Whatsapp grup sohbetlerinde gönderdiğiniz mesajları geri alabilir, silebilirsiniz.

Mesajı benden sil, telefonunuzdan gönderdiğiniz veya aldığınız ileti kopyalarını silmenizi sağlar. Bunun alıcılarınızın sohbetlerinde bir etkisi yoktur. Alıcılarınız iletileri sohbet ekranında görmeye devam eder. Whatsapp mesajı geri alma ve silme özelliğini grup konuşmaları ve kişisel konuşmalarda kullanabilirsiniz.

Tabiki sildiğiniz mesaj özellikle karşı taraf okumadan gerçekleşirse size neden sildiğinize dair bir çok soru sormasıda muhtemel 🙂 mesaj atarken ve mesaj silerken dikkatli olmak gerçekten çok önemli. 😉

 

İlginizi Çekebilir

İnstagram’da mesaj gitmiyor çözümü

Instagram da mesaj gönderirken veya mesaj alırken aşağıdaki sorunlardan birini yaşıyor olabilirsiniz: * Instagram mesajları …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir