Ana Sayfa / İnternet / İnstagram Profilini Tanınmış Kişi Yapmak

İnstagram Profilini Tanınmış Kişi Yapmak

Instagram’da “Tanınmış kişi” ünvanını yapmayı bilmeyen ve yapmak isteyenler için en kolay yoldan nasıl yapılacağını anlatacağız.

Facebook,Twitter ve bir çok sosyal medya uygulamasında doğrulama işlemini yapabilirken, İnstagram’da doğrulama işlemi yapamıyoruz.

Doğrulama işlemeni yapabilen bir çok sosyal medya ajansı mevcut fakat bir miktar ücret istedikleri için bu işlem çok fazla kişi tarafından bilinmiyor ve bu işlemi yapamayan insanlar, “Tanınmış kişi” ünvanını alamıyor, peki bu tanınmış kişi ünvanı nasıl alınır?

TANINMIŞ KİŞİ ÜNVANI NASIL ALINIR?

  • Facebook hesabınıza girin ve sağ üstteki oka tıklayarak “Sayfa oluştur” yazısına tıklayın.
  • Önünüze çıkan sekmede Yerel işletme veya yer,Marka veya Ürün ve bir çok kategori çıkacak biz sol en alttan “Sanatçı, Müzik Grubu veya Tanınmış Kişi” kategorisini seçiyoruz.
  • Bir kategori seç kısmından “Tanınmış Kişi” kategorisini bulup seçiyoruz ve daha sonra hemen altındaki ad bölümüne kendi isminizi giriyorsunuz ve “Kullanmaya başla” butonuna basarak devam ediyoruz.
  • Kullanmaya başla butonuna bastıktan sonra sayfaya kendi resminizi veya herhangi bir resim koyarak veya bir resim koymayarak sayfanıza giriyorsunuz ve ardından telefonunuzdan “İnstagram” uygulamasını açıyorsunuz.
  • Uygulamayı açtıktan sonra profilinize girerek sağ üstteki çark simgesine tıklıyoruz ve biraz aşağa indikten sonra “İşletme profiline geç” yazısına tıklıyoruz.
  • İşletme profiline geç butonuna tıkladıktan sonra aşağıdaki resimdekiler karşınıza çıkacak 1. telefondakindeki gibi sürekli devam butonuna basın ve 2. telefondaki (Facebook’daki isminiz) Olarak Devam Et butonuna basın.
  • Facebook hesap bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra 3. telefondaki Facebook Sayfanı Bağla bölümünden kendi adınızdan oluşturduğunuz sayfayı seçerek sağ üst bölümden ileriye tıklayın.

Artık “Tanınmış kişi” ünvanını elde ettiniz üstteki adımlara doğru ve düzgün bir şekilde uyguladıysanız alttaki resimdeki gibi Tanınmış kişi ünvanını almışsınızdır.

Not: İşletme hesabınıza geçtiğiniz an itibari ile gizli hesap özelliği devre dışı kalmaktadır eğer gizli hesaba geri dönmek isterseniz işletme hesabını devre bırakarak gizli hesabı aktifleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

facebook-son-goruldu-kapatma

Facebook’ta Gizlenme,Facebook Aramalarında Çıkmamak.

Google, Yandex, Bing, Yahoo gibi arama motorlarında, facebook profiliniz arama motoruna açıksa isminiz ve soyisminiz …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir