Ana Sayfa / Kadınca / Bebeğiniz İçin Alışveriş İpuçları

Bebeğiniz İçin Alışveriş İpuçları

Bebek için alışveriş yapmak hem çok zevkli bir o kadar da dikkatli olunması gereken alışverişlerin başında geliyor. Özellikle ilk bebeklerini bekleyen anne adayları için bebeğin ihtiyaç kalemlerini belirlemek, çok fazla ürün seçenekleri içinde kaybolmadan sadece ihtiyaçları karşılayabilmek, gerekli ve gereksiz ürünleri belirlemek çok zor hatta neredeyse bu çılgınlığa kendini kaptırmadan çıkabilmek imkasızdır. 🙂

bebek-alis-verisi1

* Pek Çok İhtiyaç Kalemini Bebeğiniz Belirleyecektir

Hadi canım küçücük bebek o daha diyebilirsiniz ama inanın hepsi birer karakter yumağı halinde dünyaya geliyorlar. Örneğin, bebeğiniz sizi uzun süre emmek istemeyebilir. Bu durumda süt sağma makinesi ya da diğer adıyla bir meme pompasına sahip olmanız ihtiyaç listenize eklenecektir. Ya da bebeğiniz hiç bir zaman emzik kabul etmeyecek olabilir bu durumda renk renk boy boy emzik almanın bir anlamı yoktur.

bebek-alis-verisi3

* İyi Değerlendirmek ve Yorumları Önemsemek Size Hem Zaman Hem de Para Kazandırır

Geçtiğiniz yollardan geçmiş, en az sizin kadar deneyip yanılmış ya da doğruyu bulmuş annelerin deneyimlerine kulak vermek bu yeni süreçte size rehberlik edecektir. Pek çok marka ya da ürün hakkındaki deneyimleri okumak varsa ürünle ilgili şikayetleri dikkate almanızı kesinlikle tavsiye ederim. Böylece belirlediğiniz ihtiyaç kalemlerinizden en doğru olanı seçebilir, kendinize uygun markalarla bebek için yapacağınız alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.Bebeğiniz için ön hazırlık olarak ne tür oyuncaklar almanız gerektiğini burdaki konumuzdan öğrenebilirsiniz.

* Mutlaka Yazılı Bir Listeniz Olsun

Eğer listesiz hareket etmeye kalkarsanız gerekli gereksiz her şeyi aldığınızı fark ettiğinizde çok geç olabilir. Ayrıca bu süreçte sizi maddi manevi desteklemek isteyen yakınlarınıza da satın alınması için bir kaç parça ihtiyaç kalemi bırakmak hem onları hem de sizi rahatlatacaktır.

bebek-alis-verisi2

* İhtiyacınız Olmayan Bir Şeyi Ya Olursa Diyerek Almayın

Bebek için alışveriş sırasında en çok yapılan hatalardan biri ne kadar önceden liste yaparsanız yapın gördüğünüz bir şeyi ya gerekirse diye almaktır. Bu her yeni anne adayının mutlaka deneyimlediği bir yanılgıdır. Ayrıca bebeğiniz doğduktan sonra da eksik kalan ihtiyaç kalemlerini tamamlayabilirsiniz. Kendinizi sıfır eksikle hareket etmeye zorlamayın.

İlginizi Çekebilir

hamile-beslenme

Hamilelikte Beslenme Düzeni

Hamilelik, kadınların hayatında en önemli dönemlerden biridir ve kadınların bu önemli dönemde doğru seçimler yapması …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir