Ana Sayfa / Mobil Dünya / İphone Servis Yok Sorunu ve Çözümü

İphone Servis Yok Sorunu ve Çözümü

iPhone telefonların tüm modellerinde karşınıza çıkabilecek bir sorun “Servis yok” veya “Aranıyor” hatası nasıl giderilir ayrıntılı şekilde anlatıyoruz. Genellikle iphone 4s ve iphone 5 model telefonlarda çok sık karşılaşılan bu hatanın çözümü için birçok yöntem var. Aşağıdaki işlemleri sırası ile yaparak sorunu gidermeyi deniyelim.

Aşağıdaki anlatılan yöntemleri ve Apple tarafından önerilen çözüm yollarını sırası ile deneyiniz.

Servis yok sorunu nasıl çözülür ?

1). Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneğine girerek Ağ ayarlarınızı sıfırlayın. Bu sıfırlama sırasında bilgilerinize herhangi birşey olmayacaktır. Sıfırlama işlemini yaptıktan sonra telefonunuzu kapatıp açarak tekrar deneyin 

 

2). Ayarlar > Uçak Modu’nu Etkinleştir seçeneğine girerek veya kısayol’u kullanarak uçak modunu aktif hale getirin. 10 sn bekledikten sonra uçak modunu tekrar pasif duruma getirerek tekrar deneyin.

3). Sim kartınızla alakalı bir sorun olabilir. Sim kartınızı çıkarıp başka bir telefonda test edebilirsiniz. Öyle bir imkanınız yoksa çalıştığından emin olduğunuz bir kartı telefonunuza takarak tekrar test edebilirsiniz.

4). Ayarlar / Yazılım güncelleme seçeneğine girerek iPhone’unuzu en son sürüme güncelleyin. Güncellemeden sonra tekrar deneyin.

 

Son olarak sorun hala devam ediyorsa aşağıdaki Apple tarafından önerilen servis yok çözümünü deneyin.

Ayarlar > Operatör > Otomatik seçeneğine gidin.Telefon herhangi bir operatör ağına kaydolursa Ayarlar > Operatör görüntülenir.Ayarlar’da Operatör seçeneği yoksa ve ABD dışındaysanız destek ve servis seçenekleri için Apple’a ulaşın.Otomatik seçeneğini kapalı olarak ayarlayın.

Yaklaşık iki dakika sonra kullanılabilecek operatörlerin listesi görünür. Aygıt bir operatöre kilitlendiyse yalnızca kilitlendiği operatörün ağına bağlanabilir. Aygıt operatör ağlarını görüntülüyorsa beklendiği gibi çalışıyor demektir.

Ayarlar > Operatör > Otomatik seçeneğini yeniden açık olarak ayarlayın.

Yukarıda anlatılanları yaptığınız halde sorun hala devam ediyorsa bilgilerinizi yedekleyerek cihazınızı yeniden kurmayı deneyebilirsiniz. Yeniden kurmakta çözüm olmazsa muhtemelen donanımsal bir sorun olabilir cihazınızın garantisi varsa yetkili servis’e ulaşarak cihazınızı garantiye gönderin.

İlginizi Çekebilir

İphone ve İpad İle Youtube’dan Video İndirme

iPhone 5, 6, 7, X gibi tüm modellerde, aşağıdaki anlatılan yöntemi sırasıyla takip ederek, 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir